ولی‌ا… افخمی‌راد: بازاریابان قدرتمند ژاپن راهی ایران شوند

ولی‌ا… افخمی‌راد: بازاریابان قدرتمند ژاپن راهی ایران شوند

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران: پیشنهاد می کنم شرایطی فراهم شود تا بازاریابان قدرتمند ژاپنی راهی ایران شوند تا به شرکت‌های ایرانی خدمات مشاوره‌ای ارایه دهند

51
0
اشتراک
ولی الله افخمی راد
ولی الله افخمی راد

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، ولی‌ا… افخمی‌راد رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با «یاسوشی آکاهوشی» مدیر اجرایی جترو اظهار داشت: با توجه به بهبود شرایط ایران و جهان و برچیده شدن تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان، بسیاری از کشورهای جهان علاقه‌مندی خود را برای گسترش روابط تجاری ابراز کرده‌اند.

وی گفت: ایران تمایل دارد در بخش‌های مختلف با ژاپنی‌ها همکاری کند، با توجه به پیشرفت ژاپن در صادرات کالا به دنیا و همچنین سرمایه‌گذاری‌های متعدد این کشور در کشورهای مختلف، ایران این آمادگی را دارد که به ‌صورت مستقیم و یا مشترک با ژاپنی‌ها تولید و صادرات را انجام دهد.

وی گفت: مسئولان ایران می‌خواهند به اتکا اقتصاد ایران به نفت پایان دهند در همین راستا بیش از هر زمانی به صادرات کالاهای غیرنفتی فکر می‌کنیم و  به دنبال راهکارهای ارتقای روزافزون صادرات کشورمان هستیم و در این ارتباط امیدواریم ژاپن تجربیات موفق خود را در اختیار ایران قرار دهد تا این مساله زمینه‌ای باشد برای گسترش روابط روزافزون دوکشور.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: مشکلات بانکی در ارتباط با تحریم ایران به تدریج در حال برداشته شدن است و ما بازاریابی کالاهای ایرانی در خارج از کشور را به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

افخمی گفت: پیشنهاد می کنم شرایطی فراهم شود تا بازاریابان قدرتمند ژاپنی راهی ایران شوند تا به شرکت‌های ایرانی خدمات مشاوره‌ای ارایه دهند. دولت و مردم ژاپن باید بیش از گذشته در خصوص ایران تحقیق کنند تا دید بهتری نسبت به ظرفیت‌های ایران پیدا کنند.

0

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

چهار × 2 =