محمد حسینی: عذرخواهی بابت حقوق‌های نجومی پذیرفتنی نیست

محمد حسینی: عذرخواهی بابت حقوق‌های نجومی پذیرفتنی نیست

رئیس مجمع نمایندگی استان مرکزی: اگر کسانی چنین ارقامی را که خارج از مصوبات بوده دریافت کرده‌اند غیرحق است و باید آن را به بیت‌المال برگردانند و یک عذرخواهی از این بابت قابل قبول نیست و اگر پرداختی براساس قانون انجام شده باید عوامل آن را بیان کنند و بگویند که براساس کدام مبانی و مصوبه یک مدیر توانسته این رقم را دریافت کند.

59
0
اشتراک
محمد حسینی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، محمد حسینی رئیس مجمع نمایندگی استان مرکزی با اشاره به پرداخت حقوق‌های نامتعادلی که اخیرا منتشر شده اظهار داشت: طبق مصوبات شورای حقوق و دستمزد که در قانون مدیریت خدمات کشوری به‌صراحت ذکر شده است هرگونه پرداخت حقوق و مزایایی خارج از این مصوبات به نوعی مغایر با این مقررات است و باید بررسی شود.

وی افزود: مبانی پرداخت حقوق در کشور براساس مصوبات شورای حقوق و دستمزد است که این شورا متشکل از دو نفر از نمایندگان مجلس از کمیسیون برنامه و بودجه، سازمان مدیریت و وزارت امور اقتصاد دارایی و یک‌سری از دستگاه‌های دیگر است.

رئیس مجمع نمایندگی استان مرکزی تصریح کرد: بنابراین مصوبات شورای حقوق و دستمزد از مصوبات لازم‌الاجرایی است که در قانون مدیریت خدمات کشوری نیز به‌صراحت ذکر شده و با هرگونه پرداخت حقوق و مزایایی خارج از این مصوبات برخورد می‌شود.

حسینی بیان داشت: اگر کسانی چنین ارقامی را که خارج از مصوبات بوده دریافت کرده‌اند غیرحق است و باید آن را به بیت‌المال برگردانند و یک عذرخواهی از این بابت قابل قبول نیست و اگر پرداختی براساس قانون انجام شده باید عوامل آن را بیان کنند و بگویند که براساس کدام مبانی و مصوبه یک مدیر توانسته این رقم را دریافت کند.

وی ادامه داد: باید این مبالغ گرفته شده و به خزانه کشور انتقال یابد و از دیوان محاسبات نیز درخواست می‌شود که نه تنها این موضوع را پیگیری کند بلکه باید با متخلفان به‌صورت ویژه برخورد کند.

نماینده تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متخلفان باید به دادسرا ارجاع داده شوند و در کمترین زمان احکام لازم صادر شود، براساس اصل قانون اساسی باید هر پرداختی به‌موجب قانون و هر دریافتی نیز به‌موجب قانون باشد و اگر تا امروز قوانینی بوده که سبب چنین پرداخت‌هایی شده است باید اصلاح شود.

0

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

19 − 10 =