۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تولیدی های استان مرکزی

۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تولیدی های استان مرکزی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی: متقاضیان و واحدها باید شاخص‌هایی همچون بازار داخلی و صادراتی و تولید اشتغال‌های جدید را دارا باشند که پس از بررسی درخواست در کارگروه رونق تولید در استان به بانک‌ها معرفی خواهند شد.

186
0
محمد رضا حاجی پور
محمد رضا حاجی پور

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایسنا، محمدرضا حاجی‌ پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: بحث راه‌اندازی واحدهای کوچک و متوسط و راکد استان مرکزی و همچنین واحدهایی که با ظرفیت کمی فعال بودند در دستور کار سازمان قرار گرفت.

وی با اشاره به تعهد ۱۶ هزار میلیارد تومانی دولت برای هفت و ۵۰۰ واحد در کل کشور به منظور راه‌اندازی مجدد صنایع افزود: از مبلغ در نظر گرفته شده توسط دولت ۴۵۰ میلیارد تومان سهم استان مرکزی شد که راه‌اندازی ۳۴۲ واحد را مدنظر قرار خواهد داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه متقاضیان به دریافت این تسهیلات می‌توانند به سامانه www.behinyab.ir مراجعه و درخواست خود ثبت کنند، اظهار کرد: متقاضیان و واحدها باید شاخص‌هایی همچون بازار داخلی و صادراتی و تولید اشتغال‌های جدید را دارا باشند که پس از بررسی درخواست در کارگروه رونق تولید در استان به بانک‌ها معرفی خواهند شد.

وی تعداد واحدهای ثبت‌نام کننده تاکنون را ۴۵۰ واحد عنوان کرد که با بررسی‌های صورت‌گرفته ۱۸۸ واحدها به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که از این تعداد هشت واحد دارای پروژه‌های بالای ۶۰ درصد بوده‌اند و طبق تصمیمات طرح‌های بالای ۶۰ درصد نیز علاوه بر واحدهای راکد نیز برای فعال‌سازی مورد نظر قرار دارند.

حاجی‌پور عنوان کرد: در مرحله اول واحدها برای دریافت ۱۳۷ میلیارد تومان از کل تسهیلات معرفی شده‌اند، اما مرحله دوم نیز هنوز اعلام نشده است که در هفته جاری شرایط مهیا و معرفی خواهند شد.

وی در خصوص زمان پاسخگویی بانک این واحدها و تخصسص تسهیلات گفت: سیستم بانکی ظرف یک هفته باید درخواست بررسی کند و با توجه به اینکه شرایطی مانند چک برگشتی بدهی معوق توسط دولت منتفی شده است سرعت کار بالاتر خواهد بود و بانک ظرف یک هفته درخواست را بررسی می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اضافه کرد: اگر مدارک ارائه شده از سوی متقاضی مشکل خاصی نداشته باشد یک ماه پس از بررسی تسهیلات لازم از سوی بانک‌ها پرداخت خواهد شد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید