یوهان اشنایدر هامان: ۴۰۰ شرکت اقتصادی همراه رئیس جمهور ایران به سوئیس...

یوهان اشنایدر هامان: ۴۰۰ شرکت اقتصادی همراه رئیس جمهور ایران به سوئیس بیایند

رئیس جمهور سوئیس: ما با 40 شرکت اقصادی به تهران آمده‌ایم که این امر نشانه بسیار مهمی از علاقه اقتصاد سوئیس برای حضور در ایران است در همین راستا انتظار داریم 400 شرکت اقتصادی رئیس جمهور ایران را در سفر به سوئیس همراهی کنند.

248
0
یوهان اشنایدر هامان
یوهان اشنایدر هامان

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، یوهان اشنایدر هامان رئیس جمهور سوئیس عصر امروز در نشست مشترک فعالان اقتصاد ایران و سوئیس که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد اظهار کرد: کشور سوئیس یک دهم کشور ایران جمعیت دارد و کشوری است که در آن مردم با مذاهب مختلف در کنار هم زندگی می کنند.

وی افزود: به رئیس جمهور ایران گفتم که ما با ۴۰ شرکت اقصادی به تهران آمده‌ایم که این امر نشانه بسیار مهمی از علاقه اقتصاد سوئیس برای حضور در ایران است در همین راستا انتظار داریم  ۴۰۰ شرکت اقتصادی رئیس جمهور ایران را در سفر به سوئیس همراهی کنند.

وی ادامه داد: ما همواره به دنبال برقرای و استحکام روابط دیپلماتیک بوده‌ایم و تمام تلاش خود را در این زمینه انجام داده‌ایم. کشور ایران و سوئیس ۱۴۰ سال است که روابط بسیار خوبی با یکدیگر دارند و همکاریهای ما با ایران در تمام شرایط برقرار بوده است.

وی افزود: روابط اقتصادی ایران و سوئیس در قبل از تحریم‌ها بسیار خوب بود اما در زمان تحریم‌ها تا حدودی کمرنگ شد که امیدواریم این روابط دوباره بهبود یابد. عضویت در سازمان تجارت جهانی برای توسعه اقتصادی ایران بسیار لازم است که ما نیز حمایت‌های لازم برای پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی را انجام می‌دهیم.

وی یادآور شد: فعالین بخش علم و پژوهش، صنایع داروسازی، ساعت‌سازی، توریسم و…   همراه من به ایران آمدند که امیدواریم با دانشگاه‌ها و مرکز تحقیقات شما ارتباط خوبی برقرارکنند و فعالیت های مشترکی داشته باشند.

وی گفت: فاینانس‌ها و حمایت های مالی از ایران باید در اقتصاد وجود داشته باشد و ما نیز علاقه‌مند به این موضوع هستیم تا موسسات مالی سوئیس در این مورد ایفای نقش کنند. البته در این خصوص موانع سختی وجود دارد زیرا ابتدا باید تحریم‌های اولیه آمریکا علیه بانکهای بین‌المللی برداشته شود.

0
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید