رحمانی: سنگ‌های تزئینی سهم قابل توجهی در صادرات دارند

رحمانی: سنگ‌های تزئینی سهم قابل توجهی در صادرات دارند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس: امروزه صنعت گوهرسنگ‌ها و سنگ‌های تزئینی سهم قابل توجهی در صادرات و افزايش سهم و درآمد كشورها در بازار جهانی دارد.

293
0
يدالله رحماني
یدالله رحمانی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایسنا، یدالله رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس پنجشنبه ۳ تیر در جلسه طرح احیاء و توسعه صنعت گوهرسنگ‌ها گفت: در چارچوب تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی باید صنعت گوهر سنگ‌ها در فارس مورد توجه قرار گرفته و تقویت شود.

وی با بیان اینکه استان فارس پتانسیل‌های خوبی در صنعت گوهرسنگ‌ها داشته و از نیروی انسانی آموزش‌دیده و ذخایر غنی معدنی برخوردار است، گفت: توجه به این صنعت می‌تواند زمینه‌ساز رونق اقتصادی و کسب وکار تلقی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: امروزه صنعت گوهرسنگ‌ها و سنگ‌های تزئینی سهم قابل توجهی در صادرات و افزایش سهم و درآمد کشورها در بازار جهانی دارد.

وی تاکید کرد: برنامه‌ریزی کارگروه باید به سمتی باشد که بخش دولتی سازماندهی اجرای کار را برعهده داشته و تصدی‌گری و اجرای امور با به بخش خصوصی بسپارد.

رحمانی تشکیل کارگروه تخصصی با حضور نمایندگان بخش خصوصی به ویژه اصناف برای پیشبرد این هدف را ضرورت برشمرد و گفت: امیدواریم با تقسیم کار بین دستگاه‌های اجرایی در ارتباط با شناسایی معادن و تامین مواد اولیه مورد نیاز فعالین این بخش، آموزش‌های تئوری و عملی، صدور مجوز برای اشتغال به کار آموزش دیده‌ها، بازاریابی، فروش، تدوین استانداردها و … نتایج خوبی حاصل شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید