بخشایشی: مهمترین عامل رکود بالا بودن قیمت زمین است

بخشایشی: مهمترین عامل رکود بالا بودن قیمت زمین است

عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های تبریز: در حال حاضر قیمت زمین  بسیار بیشتر از قیمت ساخت و ساز است و این اصلا درست نیست چرا که با ساخت و ساز مسکن کارهای دیگر راه می افتد نه با خرید و فروش زمین.

228
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

یدالله بخشایشی عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های تبریز در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: صنعت ساختمان در تبریز تقریبا تعطیل است و متعاقب آن صنعت سنگ این استان که بسیار وابسته به صنعت ساختمان سازی است نیز در رکود به سر می برد. بسیاری از ساختمان سازها که از ما سنگ برده اند می گویند که آپارتمان ها فروش نرفته و پیشنهاد داده اند که به جای بدهی اشان آپارتمان برداریم.

وی افزود: بدترین مصیبت اقتصادی مملکت ما در حال حاضر سودهای بسیار زیادی است که به سپرده های بانکی می دهند. بسیاری از سرمایه دارها پول خود را در بانک گذاشته اند و عملا نان خور بانک شده اند. روحیه کار و تلاش از بین رفته و دریافت پول بدون زحمت در بین بسیاری از افرادی رواج پیدا کرده است که این بزرگترین آسیب است.

عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های تبریز گفت: برخی هم به دلیل بالا بودن قیمت زمین ساخت و ساز را کنار گذاشته اند. در حال حاضر قیمت زمین  بسیار بیشتر از قیمت ساخت و ساز است و این اصلا درست نیست چرا که با ساخت و ساز مسکن کارهای دیگر راه می افتد نه با خرید و فروش زمین.

وی خاطر نشان کرد: روسیه قبلا سنگ مورد نیاز خود را از ترکیه تامین می کرد چون کیفیت سنگ ترکیه کمی بالاتر از ما است اما در حال حاضر روابط روسیه و ترکیه به هم ریخته و ما می توانیم روابط تجاری امان با روسیه را گسترش دهیم.

وی تاکید کرد: شرکت در نمایشگاههای سنگی که در روسیه برگزار می شود می تواند دراین امر بسیار کمک کننده باشد و ما به طور حتم این کار را انجام خواهیم داد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید