یدالله بخشایشی: ذخایر معدنی ایران در دنیا ممتاز است

یدالله بخشایشی: ذخایر معدنی ایران در دنیا ممتاز است

161
0
یدالله بخشایشی
یدالله بخشایشی

یدالله بخشایشی عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های تبریز در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: من از سال ۱۳۸۲ مجموعه خود را به نام گروه معادن و کارخانجات سنگبری سنگاب ماکو راه اندازی کردم و سنگ های تراورتن تولید می کنم. همچنین حدود ۵ سال است که عضو انجمن سنگ تبریز هستم.

وی در ادامه گفت: صنعت سنگ و ساختمان دچار رکود شده است. عدم تکنولوژی در دستگاه های فرآوری و وجود دستگاه های سنتی مشکلات فراوانی را برای این صنعت به وجود آورده است. به دلیل قدیمی و سنتی بودن دستگاه ها، از نظر علمی و فنی دچار اختلالات می شویم و متاسفانه مجبور به ادامه راه با همین شرایط هستیم.

عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های تبریز افزود: جهت رشد و توسعه صنعت سنگ ایران باید با کشورهای توسعه یافته رابطه خوبی داشته باشیم و تعاملاتی برای مبادله اطلاعات و کالا داشته باشیم تا صنعت سنگ در کشور ما هم رونق پیدا کند. از لحاظ کیفیت سنگ های فرآوری شده  و حتی بسته بندی هم، متاسفانه ضعیف عمل می کنیم. با بالا بردن کیفیت می توانیم در بازار جهانی حضور داشته باشیم و با کشورهای دیگر رقابت کنیم.

بخشایشی گفت: حضور انجمن های سنگ در خصوص رشد وتعالی صنعت سنگ ضعیف است، این انجمن ها فقط واسطه ای بین مردم و دولت می باشند که مشکلات مردم را به اطلاع دولت می رسانند و فقط در صحبت و انتقال پیام به دولت عمل می کنند.

وی یاد آور شد: کشور ایران از لحاظ ذخایر معدنی و تنوع سنگی در جایگاه مناسبی قرار دارد، در دنیا در رتبه پنجم (از لحاظ ذخایر معدنی) قرار داریم اما متاسفانه از لحاظ تکنولوژی ضعیف عمل می کنیم و در تولیدات جهانی سهمی کمتر از ۲ در صد داریم.

وی در پایان گفت: اگر معادن به بخش خصوصی واگذار شوند به دلیل تخصص هایی که در این زمینه دارند، رقابت هایی بین صنعتگران ایجاد می شود که به نفع کشورمان می باشد. البته باید ایجاد رقابت و تقویت توانایی های شخصی با مطالعه و تحت نظر کارشناسان مربوطه انجام شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

12 − پنج =