آل‌اسحاق: با نگاه سیاسی نمی توان مشکلات تولید را حل کرد

آل‌اسحاق: با نگاه سیاسی نمی توان مشکلات تولید را حل کرد

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق: نظام تدبیر ما مناسب نیست، وگرنه از لحاظ ظرفیت بالقوه و بالفعل، کشور ما در حدی است که می‌توان با اطمینان گفت وضعیت اقتصاد و تولیدمان بهتر از این خواهد شد.

253
0
یحیی آل اسحاق
یحیی آل اسحاق

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم،‌ یحیی آل‌اسحاق وزیر اسبق بازرگانی و رئیس اتاق مشترک ایران و عراق اظهار داشت: ما با مسائل سیاسی می‌خواهیم مسائل اقتصادی از جمله تولید را حل کنیم. یکی از مشکلات اساسی ما این است که همگی شعار تولید تولید بر لب داریم اما الزامات آن را همراهی نمی‌کنیم.

وی بهبود تولید و صادرات کشور را محتمل ارزیابی کرد و افزود: نظام تدبیر ما مناسب نیست، وگرنه از لحاظ ظرفیت بالقوه و بالفعل، کشور ما در حدی است که می‌توان با اطمینان گفت وضعیت اقتصاد و تولیدمان بهتر از این خواهد شد.

آل‌اسحاق به مشکلات موجود بر سر راه بهبود وضعیت تولید و صادرات اشاره کرد و گفت: در حال حاضر، در عرصه تولید مشکل اول ما «رکود» است؛ و در زمینه کیفیت نیز باید گفت کالاهای تولید داخل در مقابله با قاچاق کالا و کالای وارداتی قابل رقابت نیست.

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق کمبود نقدینگی، وجود فشارهای مالیاتی و بیمه و بیکاری را از اساسی‌ترین مشکلات موجود تولیدکنندگان عنوان کرد و خاطرنشان کرد مشکلاتی مثل عدم‌توانایی بازاریابی وجود دارد و خود تولیدکنندگان ما هم آن توان و هنر لازم را آن‌طور که باید و شاید در بازارهای منطقه‌ای و جهانی ندارند.

وی در پایان هر سه موضوع تولید، صادرات و کیفیت را موضوعات به‌هم گره خورده و زنجیروار توصیف کرد و افزود: برای رفع مشکلات موجود، دولت هرچند رکن اصلی است اما به همان اندازه تولید کنندگان و بقیه نهادها هم باید در این زمینه پشتیبانی کنند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید