یاسر مهدوی: صنعت معدن نیازمند قوانین با ثبات است

یاسر مهدوی: صنعت معدن نیازمند قوانین با ثبات است

معدندار با سابقه استان خراسان جنوبی: متاسفانه پرداخت وام اکتشاف از طرف بانک بسته شده است قبلا برای اکتشاف وام پرداخت می کردند اما الان پرداخت این وام را منتفی کردند. مشکلاتی با اداره منابع طبعیی داریم، که در این زمینه ما را بسیار دچار سردرگمی کرده است.

255
0
یاسر مهدوی
یاسر مهدوی

یاسر مهدوی معدندار با سابقه استان خراسان جنوبی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: معدنی که در آن فعالیت می کنیم در سال ۹۳ ثبت شده و در سال ۹۴ پروانه اکتشاف گرفته است.سنگ استخراجی این معدن مرمر است.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر جاده سازی انجام داده ایم که خود را به رگه سنگ برسانیم. برای رسیدن به سنگ باید گمانه زنی های لازم را انجام دهیم. عمده مشکلی که در کار ما به وجود آمده تغییر در ماده معدنی می باشد. مشکلات دیگری نظیر طولانی بودن پروسه ثبت معدن نیز داریم، کار ما در سازمان ثبت معدن حدودا ۶ ماه طول کشید و زمان زیادی از ما گرفت.

معدندار با سابقه استان خراسان جنوبی تصریح کرد: متاسفانه پرداخت وام اکتشاف از طرف بانک بسته شده است، قبلا برای اکتشاف وام پرداخت می کردند اما الان پرداخت این وام را منتفی کردند. مشکلاتی با اداره منابع طبیعی داریم که در این زمینه ما را دچار سردرگمی کرده است.

یاسر مهدوی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت و ارگان های دولتی هر استانی قانون های مختص به خود را دارند که اگر این قوانین عمومی شوند شرایط مطلوب تری پیش روی ما قرار می گیرد، زیرا لحظه به لحظه استرس برای تعویض قوانین در ما است که ما را دچار مشکلاتی کرده است. به طور مثال بخش نامه ها در این زمینه سه بار تغییر یافته است و هنوز هم در حال تغییر است، قوانین مربوط به معدن و اکتشاف ثبات ندارد.

وی یاد آور شد: با توجه به اجرای برجام و رفع تحریم ها تا حدودی اوضاع امیدوارانه شده و امید ها روشن تر شده است ولی تاکنون تغییر محسوسی در روند کار ما احساس نشده است.

وی در پایان گفت: اگر مکانی باشد که بتوانیم پتانسیل های ماده معدنی مان را ارائه دهیم و این مکان ما را برای معرفی محصولاتمان یاری رساند می توانیم گام های بلندی در این زمینه برداریم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید