یاسر مقصودی: اکتشاف مهمترین بخش صنعت سنگ ایران است

یاسر مقصودی: اکتشاف مهمترین بخش صنعت سنگ ایران است

مدیر بخش معدن شرکت معدنی پاهنگ کرمان: دولت باید در زمینه حمایت های همه جانبه از اکتشاف همت کند چون هزینه های اکتشاف بالا است و بخش خصوصی نمی تواند به تنهایی این هزینه ها را پرداخت کند.

215
0
یاسرمقصودی
یاسرمقصودی

یاسرمقصودی مدیر بخش معدن شرکت معدنی پاهنگ کرمان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: شرکت معدنی پاهنگ کرمان از سال ۱۳۸۳ تولید سنگ های ترااونیکس کارمانیا را آغاز کرده است. سنگ کوپ این معدن در کارخانه ای به همین نام فرآوری می شود.

وی افزود: این شرکت علاوه بر تولید برای داخل فعالیت های صادراتی نیز دارد، در برخی موارد شرکت به صورت مستقیم سنگ را صادر می کند و در برخی موارد هم خریداران سنگ را خریداری و به کشورهایی چون چین، هند، ایتالیا، اسپانیا و… صادر می کنند.

وی ادامه داد: این سنگ منحصر به فرد است و در هیچ کجای دنیا نمونه این سنگ وجود ندارد.

وی تصریح کرد: صنعت سنگ ایران زنجیره ای به هم پیوسته است که اگر می خواهیم این صنعت رونق بگیرد باید همه اجزاء این زنجیره را درست و اصولی انجام دهیم. علت مشکلاتی که در حال حاضر برای صنعت سنگ پیش آمده این است که برخی از اجزاء این زنجیره درست کار نمی کنند. به عنوان مثال برخی شرکتها کار بازاریابی را خوب انجام می دهند اما در تولید ضعیف هستند و برخی شرکت ها در تولید موفق هستند اما بازاریابی آنها ضعیف است.

مدیر بخش معدن شرکت معدنی پاهنگ کرمان گفت: برخی معادن کشور همچنان با مشکلات منابع طبیعی دست به گریبان هستند و برخی نیز در حوزه اکتشاف مشکل دارند. مساله اکتشاف مساله بسیار مهم و بزرگی است که باید با حمایت دولت و همت بخش خصوصی انجام شود.

وی تاکید کرد: دولت باید در زمینه حمایت های همه جانبه از اکتشاف همت کند چون هزینه اکتشاف بالا است و بخش خصوصی نمی تواند به تنهایی این هزینه ها را پرداخت کند، اگر دولت گروه اکتشافی داشته باشد که به صورت دائم و پی درپی این کار را انجام دهد به طور قطع موفقیت ها در این زمینه بیشتر می شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید