گیتاروویچ: افتخار می‌کنم به‌ عنوان اولین رئیس جمهور زن اروپا در ایران...

گیتاروویچ: افتخار می‌کنم به‌ عنوان اولین رئیس جمهور زن اروپا در ایران حضور دارم

رئیس جمهور کرواسی: دو کشور باید برای افزایش روابط تجاری تلاش کنند زیرا سطح این روابط در حال حاضر مطلوب نیست و تشکیل کمیسیون مشترک بین ایران و کرواسی می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف خود یاری کند.

215
0
کلین‌دا گرابار گیتاروویچ
کلین‌دا گرابار گیتاروویچ

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، کلین‌دا گرابار گیتاروویچ امروز در همایش تجاری ایران و کرواسی در اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: دیدار با فعالین اقتصادی ایران می‌تواند فرصت‌های خوبی برای همکاری مشترک برای دو کشور فراهم کند و کرواسی خود را متعهد به تحکیم روابط با ایران می‌داند.

وی افزود: دو کشور می‌توانند ظرفیت‌های دوجانبه اقتصادی خود را به حداکثر برسانند و کشور ما در زمینه‌های مختلفی مانند حمل و نقل، دارو، کشتی‌سازی و زیرساخت‌های برق آمادگی همکاری است و به هرگونه چالش اقتصادی پاسخ می‌دهد.

گرابار گیتاروویچ با بیان «افتخار می‌کنم  که به‌ عنوان اولین رئیس جمهور زن اروپا در ایران حضور دارم» گفت: سفر من می‌تواند مشوقی برای زنان ایرانی و کروات باشد.

رئیس جمهور کرواسی در ادامه سخنان خود با قدردانی از میهمان‌نوازی ایرانی‌ها گفت: فرصتی که برای مذاکره دوجانبه به‌ویژه در مسائل اقتصادی برای دو کشور پیش آمده مناسب است که بنده از آن تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: پس از حذف تحریم‌ها علیه ایران فرصت مناسبی برای گسترش روابط دوجانبه ایران و کرواسی فراهم شده است و چشم‌انداز مناسبی در این ارتباط پیش روی ما است.

گرابار گیتاروویچ گفت: دو کشور باید برای افزایش روابط تجاری تلاش کنند زیرا سطح این روابط در حال حاضر مطلوب نیست و تشکیل کمیسیون مشترک بین ایران و کرواسی می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف خود یاری کند.

رئیس جمهور کرواسی اضافه کرد: امروز توافقنامه اقتصادی بین وزارتخانه‌های اقتصادی دو کشور امضا و قرار شد مذاکرات را در بخش‌های مختلف برای گسترش روابط دو کشور ادامه دهیم.

وی گفت: با تقویت روابط دوجانبه میان ایران و کرواسی نه‌تنها می‌توانیم روابط اقتصادی خود با ایران را در بخش اقتصادی گسترش دهیم بلکه می‌توانیم از طریق ایران به‌عنوان یک هاب سایر کشورهای خاورمیانه را پوشش دهیم.

گرابار گیتاروویچ در پایان گفت: فعالان اقتصادی این کشور آمادگی دارند تا روابط خود را به‌صورت طولانی‌مدت با ایران برقرار کنند.

0
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید