گرانیت و مرمریت، پرکاربرد ترین سنگ های یونان

گرانیت و مرمریت، پرکاربرد ترین سنگ های یونان

531
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، بیشترین مصرف کشور یونان در زمینه سنگ های ساختمانی را دو سنگ مرمریت و گرانیت تشکیل می دهند که در زیر پر مصرف ترین این نوع سنگ های ساختمانی همراه با نام و مشخصات آنها توضیح داده خواهد شد.

مرمریت Volakas  با رنگ زمینه ای روشن و رگه های کمی آبی رنگ روشن از سنگ های پر استفاده در کشور یونان است.

مرمریت Ariston که نوعی دولومیت محسوب می شود با رگه های مورب و نازک به رنگ آبی کم رنگ که خطوط آن الگوی بسیار خوبی برای ترکیب کردن و طراحی به صورت قرینه می باشد.

مرمریت Florida یکی دیگر از مرمریت های رنگ روشن همراه با طرح شعاعی تیره و کم رنگ بوده که نسبت به مرمریت نخست تفاوت های ظاهری  خوبی دارد.

گرانیت هایی که بیشتر در صنعت ساختمان کشور یونان استفاده می شوند بیشتر به رنگ های تیره، خاکستری، نارنجی، قرمز و همچنین زمینه سفید رنگ همراه با رگه های قهوه ای و طلایی می باشد که در کنار آن بیشتر از سنگ مرمریت استفاده می شود. از طرفی سنگ انیکس مصرف محدودی دارد اما سنگ کوارتزیت در کنار سنگ گرانیت کاربرد وسیعی دارد. سنگ گرانیت بیشتر به صورت ضخامت  ۴  تا ۶ سانت برش خورده و در دکوراسیون داخلی و همچنین میز آشپزخانه  استفاده می شود که بر حسب سلیقه ها رنگ های متفاوتی انتخاب می شود.

گرانیت Nero Assoluto Zimbabwe با رنگ مشکی یکنواخت بیشتر در نمای بیرونی کشور یونان کاربرد دارد که به خاطر بالا بودن درصد کوارتز در مقابل آب و هوای یونان مقاوم تر است. این نوع گرانیت بیشتر دانه ریز بوده و یکنواختی بسیار زیبایی در طراحی آن میتوان شاهد بود.

گرانیت Rosa Porrino که از کشور اسپانیا وارد می شود رنگ زمینه صورتی مات  همراه با دانه بندی های سفید و تیره نامنظم و درشت بلور را میتوان دید که در کنار گرانتی های دیگر بسیار کاربرد وسیعی دارد.

گرانیت Madura Gold هند نیز در چند سال اخیر مصارف زیادی در دکوراسیون برای محیط آشپزخانه و سالن های همایش داشته که بیشتر برای میز آشپزخانه و یا کف سالن های همایش استفاده می شود تولید کننده کوپ و بریده آن کشور هند است که از معادن مهم این کشور در زمینه گرانیت طلایی به حساب می آید.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

بیست − 11 =