کسب سودهای نجومی از مهمترین نیاز مردم

کسب سودهای نجومی از مهمترین نیاز مردم

416
0
کسب سودهای نجومی از مهمترین نیاز مردم
کسب سودهای نجومی از مهمترین نیاز مردم

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، به دلیل پیگیری برخی سیاست های غلط در حوزه مسکن توسط دولت های مختلف و عدم نظارت کافی در این بخش برخی دلالان و بساز بفروش هایی که در این حوزه فعالیت می کنند توانسته اند سودهای بسیار نجومی را از آن خود کنند.

طبق آمار منتشر شده توسط مرکز آمار ایران این سودها برای هر متر ساختمان از متری یک میلیون و دویست هزار تومان در سال  ۱۳۸۹آغاز می شود و به متری دو میلیون و دویست هزار تومان در سال ۱۳۹۲ می رسد. دریافت سود دو میلیون و دویست هزار تومانی برای هر متر یعنی بساز و بفروش روی یک خانه صد متری دویست و بیست میلیون سود می کند و اگر دارای پنج واحد صد متری باشد به یک میلیارد سود می رسد!

در چنین شرایطی برخی مسئولین به جای اتخاذ تدابیر لازم برای پایین آوردن قیمت مسکن مدام بر طبل افزایش قیمت وام مسکن می کوبند تا از این طریق تحرک های لازم را در بخش مسکن ایجاد کنند. به عبارتی دیگر برخی مسئولین در تلاش هستند تا هر چه زودتر برخی بساز و بفروش ها را به سودهای میلیاردی برسانند!

از سال ۱۳۹۲ تاکنون آمار دیگری در این رابطه منتشر نشده و به صورت مشخص سود دریافتی بساز و بفروش ها مشخص نیست اما آن چه مسلم است این سود پایین تر نیامده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید