یگانه پور: صنعت سنگ نیازمند تسهیلات ارزان قیمت است

یگانه پور: صنعت سنگ نیازمند تسهیلات ارزان قیمت است

رئیس انجمن صنفی مدیران کارخانه های سنکبری استان فارس: در خارج از کشور امکان رقابت بین واحدهای تولیدی وجود دارد و بسترهای رقابت و پیشرفت در همه ابعاد برای صنعت سنگ فراهم شده ولی در ایران تعداد واحدهای تولیدی که برای رسیدن به موفقیت رقابت می کنند انگشت شمار است.

275
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

کریم یگانه پور نائب رئیس انجمن صنفی مدیران کارخانه های سنگبری استان فارس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: عمده مشکلات ما در حوزه کاریمان تهیه سنگ خام است. کارخانه دارها از یک سو مجبورند سنگ خام را با قیمت بالا از معادن خریداری کنند و از سوی دیگر وقتی آن را فرآوری می کنند برای فروش به مشکل بر می خورند. مشکل دیگر واحدهای تولیدی مالیات بر ارزش افزوده است.

وی افزود: یکی از مشکلات بسیار عمده ای که در حال حاضر بسیاری از واحدهای تولیدی با آن دست به گریبان هستند کمبود کارگر است. کارگر نداریم، بسیاری از کارگرهای ایرانی اهل کار کردن در کارخانه نیستند.

وی افزود: برای برون رفت صنعت سنگ از رکود به همکاری بانک ها جهت تامین اعتبار نیازمندیم.

وی ادامه داد: نمایشگاه های داخلی اشباع شده اند و آن قدر سنگ در این نمایشگاهها عرضه می شود که دیگر خریدار متوجه کیفیت کالا نیست. تعداد کمی از خریداران برای تهیه سنگ به نمایشگاه می آیند و بقیه سعی می کنند از نزدیک ترین جای ممکن سنگ و کالای خود را خریداری کنند.

وی با اشاره به برتری هایی که در صنعت سنگ خارج از کشور نسبت به ایران وجود دارد اظهار داشت: در خارج از کشور امکان رقابت بین واحدهای تولیدی وجود دارد و بسترهای رقابت و پیشرفت در همه ابعاد برای صنعت سنگ فراهم شده  ولی در ایران تعداد واحدهای تولیدی که برای رسیدن به موفقیت رقابت می کنند انگشت شمار است.

یگانه پور ادامه داد: دولت می بایست سنگ فروشان بدون مجوز را جمع آوری کند تا خریدار به کارخانه مراجعه کند و کالاو سنگ مصرفی خود را از واحدهای تولیدی تهیه کند.

نائب رئیس انجمن صنفی مدیران کارخانه های سنگبری استان فارس درباره چگونگی استفاده از ضایعات سنگ در صنایع دیگر گفت: از ضایعات سنگ برای موزائیک استفاده می شود که متقاضیان، این ضایعات را با پرداخت هزینه ای از ما خریداری می کنند و به مصرف می رسانند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید