چه مسائلی در قیمت دلار تاثیر می گذارند

چه مسائلی در قیمت دلار تاثیر می گذارند

تحلیل ها بیانگر آن است که بازار ارز تحت تاثیر برخی اخبار اقتصادی و همچنین اظهارات نفرات کلیدی و تاثیر‌گذار بر اقتصاد جهان در هفته گذشته دچار نوسانات کوتاه‌مدتی شد ، با این حال به نظر می‌رسد افزایش ارزش این ارز نقطه شروعی برای یک روند صعودی در نرخ دلار باشد.

276
0
دلار
دلار

 به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایسنا، دلار در هفته اخیر به چند دلیل دچار نوسان شد. در این بین اظهارات مقامات ارشد اقتصادی و بانکی جهانی تاثیر ویژه‌ای در تحول ارزش این ارز داشت.

تحولات بازار جهانی نفت در هفته منتهی به هشت مه ۲۰۱۶ (۱۹ اردیبهشت‌ماه) بیانگر تقویت ارزش دلار در برابر چند ارز عمده است. این ارز نسبت به ین ۰٫۵۷ ، یورو ۰٫۳۹ ، فرانک ۱٫۲۶ و پوند ۱٫۳۹ درصد افزایش ارزش داشته است.

تحلیل ها بیانگر آن است که بازار ارز تحت تاثیر برخی اخبار اقتصادی و همچنین اظهارات نفرات کلیدی و تاثیر‌گذار بر اقتصاد جهان در هفته گذشته دچار نوسانات کوتاه‌ مدتی شد، با این حال به نظر می‌رسد افزایش ارزش این ارز نقطه شروعی برای یک روند صعودی در نرخ دلار باشد.

اظهارات وزیر دارایی و رئیس بانک مرکزی ژاپن مبنی بر نگران‌کننده بودن تقویت اخیر ین ژاپن و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصادی این کشور و همچنین کاهش ارزش شاخص‌های جهانی سهام و کالاها و در نتیجه گرایش به ارزهای مطمئن با نقدشوندگی بالا از جمله دلایل تاثیر گذار در ارزش دلار بوده است.

کاهش کسری تجاری ماه مارس آمریکا به پایین‌ترین سطح ۱۳ ماهه و رشد ۱٫۱ درصدی و فراتر از انتظار سفارشات کارخانه‌ای و همچنین قرار گرفتن شاخص ISM خدمات این کشور در بالاترین سطح از دسامبر گذشته و از سویی دیگر ترس معامله‌گران از غافلگیر شدن پیش از انتشار گزارش اشتغال غیرکشاورزی آمریکا و بستن موقعیت‌های فروش دلار از دیگر عواملی بود که دلار را تقویت کرد.

اما نظرات مقامات بانکی بازهم بازار ارز را تحت تاثیر قرار داده است. این در حالی است که مصاحبه رئیس فدرال رزرو نیویورک با نیویورک تایمز و اشاره به این‌که نرخ بهره کلیدی آنها می‌تواند سریع‌تر افزایش یابد، در جمع عوامل توقیت کننده ارزش دلار بوده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید