چرا مشکلات فضای کسب و کار حل نمی‌شود؟

چرا مشکلات فضای کسب و کار حل نمی‌شود؟

302
0
محسن بهرامی ارض اقدس
محسن بهرامی ارض اقدس

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محسن بهرامی ارض اقدس در مراسم معرفی و تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان تهران با بیان اینکه توسعه صادرات غیر نفتی علیرغم شعار ۳۰ ساله هنوز به جایگاه مطلوب نرسیده، گفت: عزم ملی برای حل و فصل مسائل صادراتی وجود ندارد.

رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران با بیان اینکه خوشبختانه در ادبیات مسئولان نظام برای حل چالش‌های جدی در حوزه اقتصاد و اشتغال توجه ویژه به صادرات غیرنفتی تاکید می‌شود افزود: اما هنوز در عشق به صادرات غیرنفتی و عدم عزم ملی در مسولان برای حل و فصل مسائل صادرات غیرنفتی گرفتار هستیم.

بهرامی ارض اقدس اظهار داشت: بحث تعیین تکلیف نرخ ارز، تامین اجتماعی، فضای کسب و کار، زیرساخت‌ها و موضوعات مالیاتی بارها مورد اشاره قرار گرفته و به نظر می رسد در این مورد باید واقعا اقدام شود.

وی افزود: مشکلات مربوط به بخش‌های یاد شده دائما از سوی بخش خصوصی و مسئولان دولتی بیان می‌شود، اما نمی‌دانم چرا مشکلات و گرفتاری‌های فضای کسب و کار حل و فصل نمی‌شود.

وی اظهار داشت: در آخرین گزارشی که مجمع جهانی اقتصاد از رقابت‌پذیری منتشر کرده است متاسفانه رتبه ما در زمینه کارایی بازار در بین ۱۳۷ کشور ۱۳۰ است و توان جذب استعدادها ما از ۱۳۷ رتبه ۱۰۸ است و مشارکت زنان و نیروی کار ۱۳۶ است و همکاری بین کارفرما و کارگر رتبه ۱۲۱ است.

رییس کمیسیون تسهیل تجات و توسعه صادرات اتاق تهران بیان داشت: بعد از تحریم های بین المللی و ظالمانه، نامناسب بودن فضای کسب و کار و امثال اینها از جمله تحریم‌های داخلی است که باید برای آن فکر شود و به نظر می‌رسد، باید قوای سه گانه با همدلی و هم‌فکری قوانین مخل تولید و تجارت را از سر راه برداند.

وی افزود: در کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران برنامه‌هایی با همکاری تشکل های صادراتی تدوین شده و در این راستا مسائل و مشکلات این بخش را به دستگاه‌های ذیربط ارسال می‌کنم و از دست اندرکاران بخش می خواهیم که در این زمینه به ما کمک کنند.

  • فارس
۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

6 + شانزده =