صدور ۱۰۰۰ تن سنگ مرمر از ریگان به چین

صدور ۱۰۰۰ تن سنگ مرمر از ریگان به چین

368
0
سنگ مرمرکرمان
سنگ مرمرکرمان
پرویز جلالی
پرویز جلالی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، پرویز جلالی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ریگان اظهار داشت: با توجه به اینکه استان کرمان در پهنه بزرگ معدنی کشور قرار دارد به تبع آن شهرستان ریگان در این پهنه معدنی طی بررسی کارشناسان قرار گرفته است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ریگان ابراز داشت: گواهی استخراج دو معدن در شهرستان ریگان صادر شده است که به زودی استخراج از این معادن انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این معادن شامل معدن مس و آهن است در مناطق کوهستانی ریگان استخراج می‌شوند، افزود: در شهرستان ریگان سه معدن در حال فعالیت هستند و تا کنون از معادن مس و سنگ مرمر در این شهرستان استخراج صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به مرغوبیت سنگ مرمر ریگان و بازدید کارشناسان چینی از این معادن بیان داشت: تاکنون بیش از یک‌هزار تن سنگ مرمر به کشور چین از ریگان به ارزش ریالی ۷۵۰ میلیارد ریال صادر شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ریگان عنوان کرد: در شهرستان ریگان بیش از ۳۸ محدوده معدنی قرار دارد که این محدودها دارای معادن غنی مس، آهن پلاسری، سنگ مرمر و … هستند.

جلالی ادامه داد: با استخراج این معادن تحول شگرفی در زمینه اقتصاد شهرستان و اشتغال به وجود می‌آید و سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری در این شهرستان را داشته باشند از آنها حمایت می‌شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ریگان خاطرنشان کرد: افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در شهرستان ریگان را داشته باشند از پرداخت مالیات معاف می‌شوند، همچنین ریگان دارای معادن غنی در شرق استان کرمان و پذیرای سرمایه‌گذاران در این شهرستان است.

منبع: فارس

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

چهار × 4 =