پتانسیل بالای آفریقا در برنامه های توسعه یافته صنعت ساختمان

پتانسیل بالای آفریقا در برنامه های توسعه یافته صنعت ساختمان

280
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، بنا بر گزارش و تحلیل آماری سازمان KPMG که در زمینه صنعت ساختمان فعالیت دارد در سال ۲۰۱۳ یک نظر سنجی از کارفرمایان اصلی صنعت ساختمان در منطقه آفریقا اجرا شد  که در این نظر سنجی ۱۶۵ کارفرما حضور داشته اند.

این نظر سنجی نشان می دهد بسیاری از شرکت های کوچک تمایل بالایی برای سرمایه گذاری در منطقه آفریقا دارند. طبق بسیاری از برآورد های انجام شده ۱۲ شهر برتر آفریقا در حالت انتخاب برای تاسیس شرکت های تجاری و مسکونی بزرگ و تبدیل آن به منطقه تجاری در جهان هستند از این رو بسیاری از شرکت های کوچک در کنار شرکت های بزرگ و توسعه یافته به دنبال موقعیت های جدید در منطقه آفریقا هستند.

کشور هایی همچون اتیوپی، غنا، کنیا، لزوتو ،موزانبیک، نیجریه، تانزانیا، زامبیا از کشور هایی هستند که  ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی در زمینه توسعه ساخت و سازی دارند. کشور ایران نیز به تدریج در این بازار سهم خود را باز خواهد یافت.

در قاره آفریقا موقعیت ساخت و ساز نسبت به  سال قبل روند رشد بسیار خوبی داشته است اما ایجاد حالت تعادل و حفظ کردن آن نیازمند یک برنامه تفکر جامع است چرا که بسیاری از سرمابه گذاریها به روند تعادل کوتاه مدت و بلند مدت نیامند است  و در کنار آن روند رو به رشد بودن اقتصاد نیز از شرط های اصلی در این زمینه به حساب می آید .

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

یک × چهار =