پایان شانزدهمین دوره نمایشگاه سنگ شیامن چین

پایان شانزدهمین دوره نمایشگاه سنگ شیامن چین

استان «شیامن» چین هر سال میزبان نمایشگاه بزرگ سنگ است که در نوع خود به عنوان بزرگترین رویداد در آسیا شناخته می‌شود و تاجران و صنعتگران بزرگ را به سوی خود می‌کشاند.

446
0
نمایشگاه چین
نمایشگاه چین

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از صمت، صنعت نمایشگاهی در دنیا به قدری پیشرفته شده که برگزاری آنها در هر حوزه‌ای قابل پیش‌بینی است.

از مهم‌ترین نمایشگاه‌های خودرو گرفته تا نمایشگاه پتو و کالای خواب و حتی نمایشگاهی برای سنگ‌ها. یک نمایشگاه می‌تواند به سکویی برای پرش یک شرکت به سوی موفقیت تبدیل شده و سود زیادی را حاصل یک شرکت صنعتی کند، به همین دلیل حضور در آنها برای هر شرکتی که توانایی مالی خوبی دارد الزامی است. در این زمینه کارخانه‌های تولید سنگ بیکار نبوده و نمایشگاه‌های مربوط به خود را راه‌اندازی کرده‌اند که یکی از مهم‌ترین آنها روز گذشته در چین به پایان رسید.

استان «شیامن» چین هر سال میزبان نمایشگاه بزرگ سنگ است که در نوع خود به عنوان بزرگترین رویداد در آسیا شناخته می‌شود و تاجران و صنعتگران بزرگ را به سوی خود می‌کشاند. به بهانه برگزاری این نمایشگاه بزرگ که البته روز گذشته به کار خود پایان داد نگاهی ریز به آن می‌اندازیم. دستاوردهای شانزدهمین دوره این نمایشگاه ۴ روزه که دیروز به پایان رسید در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

شیامن، دنیای سنگی چین
نمایشگاه سنگ چین در واقع یک رویداد بین‌المللی تجاری و تخصصی در زمینه واردات و صادرات سنگ است که در شهر شیامن چین در استان فوجیان برگزار می‌شود و همه تاجران، بازرگانان و تولیدکنندگان این صنعت در جهان آن را به خوبی می‌شناسند و برای شرکت در آن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. با حضور در این نمایشگاه با گستره‌ای پهناور و متعدد از انواع سنگ و ماشین‌آلات و صنایع وابسته به سنگ آشنا خواهید شد. نکته جالبی که این نمایشگاه را ویژه‌تر می‌کند این است که چین خود بزرگترین بازار سنگ دنیا را در اختیار دارد. شهر شیامن به شهر سنگ چین شهرت دارد و از بزرگترین مراکز تولید و تجارت سنگ در جهان به شمار می‌آید که بیش از هزار و ۵۰۰ واحد تجاری و ۶ هزار واحد فرآوری سنگ را در خود جای داده و بهترین مکان برای برگزاری یک نمایشگاه بی‌نظیر خواهد بود.

شانزدهمین دوره از نمایشگاه عظیم سنگ شیامن در مساحتی بیش از ۱۸۰ هزار مترمربع در یک مرکز نمایشگاهی تازه تاسیس و مدرن از ۱۶ تا ۱۹ اسفند (۶تا ۹ مارس) برگزار شد. در رویداد امسال بیش از ۲۰۰۰ شرکت و کارخانه سنگ‌سازی از ۵۴ کشور دنیا گردهم آمده و آخرین دستاوردهای خود را در زمینه‌های مختلف به نمایش گذاشتند. همچنین نخستین آمارهای ارائه شده حاکی از آن است که نزدیک ۱۵۰ هزار نفر از ۱۵۴ کشور مختلف دنیا برای بازدید از این نمایشگاه بی‌نظیر به شهر شیامن سفر کرده‌اند. شرکت‌کنندگان خارجی در نمایشگاه براساس کشورهای‌شان در سالن‌های مجزا ساماندهی شده‌اند و ایران نیز یک سالن ویژه در اختیار دارد. ایران از جمله کشورهای پررنگ و اثرگذار در این نمایشگاه است و علاوه بر شرکت‌های تولیدی سنگ و صادرکنندگان، بازدیدکنندگانی از کشورمان در این رویداد شرکت می‌کنند.

از دیگر کشورهایی که سالن‌های اختصاصی دارند می‌توان از ایتالیا، هند، عمان، ترکیه، برزیل، مصر، اسپانیا، فرانسه، پرتغال، فنلاند و یونان نام برد. نکته بسیار جالب درباره دوره گذشته این رویداد این بود که در پایان پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ شیامن (سال گذشته)، جمهوری اسلامی ایران جزو ۳ کشور نخست فعال در این دوره از نمایشگاه لقب گرفت. در دوره گذشته شهردار شهر شیامن و میزبان اصلی نمایشگاه از بسترسازی برای ارتباط راحت‌تر و بیشتر تجاری بین ایران و شیامن خبرداد.

شرکت‌کنندگان در نمایشگاه سنگ
یک نکته بسیار مهم درباره نمایشگاه‌های بین‌المللی شرایط حضور و همچنین حوزه‌کاری هر کدام از غرفه‌هایی است که در نمایشگاه مشارکت دارند. در رویداد سنگ شیامن، شرکت‌کنندگان در حوزه‌های سنگ‌های طبیعی، سنگ‌های مصنوعی، تجهیزات و ماشین‌آلات سنگ، ماشین‌آلات استخراج سنگ، تجهیزات پردازش و نصب سنگ، ماشین‌آلات تراشکاری و حکاکی سنگ، ماشین‌آلات انتقال سنگ، حمل‌ونقل و تجهیزات بسته‌بندی سنگ، برش و پولیش سنگ، تجهیزات و صنایع وابسته به سنگ و… مشغول به فعالیت هستند و آخرین و مهم‌ترین دستاوردهای خود را به نمایش می‌گذارند.

اشتراک‌گذاری علم در یک کنگره جهانی
همانطور که اشاره کردیم این نمایشگاه یکی از بزرگترین رویدادهای سنگی در آسیا و دنیا به شمار می‌آید و چینی‌ها برای آنکه این نمایشگاه را بزرگتر و مهم‌تر جلوه بدهند، شاخ و برگ‌های ویژه‌ای به آن داده‌اند. همزمان با برگزاری این نمایشگاه نشست‌های علمی و تخصصی، کنفرانس‌ها، سمینارها و کارگاه‌های تخصصی برگزار شد که کنگره جهانی سنگ یکی از مهم‌ترین آنها به شمار می‌آید. کنگره جهانی سنگ همزمان با این نمایشگاه این شهر شیامن چین برگزار می‌شود که در صنعت سنگ شهرت بسزایی دارد و همه ساله متخصصان این صنعت را از چندین کشور به این شهر می‌کشاند.

در این کنگره آخرین دستاوردها و فناوری‌های صنعت سنگ در معرض نقد و بررسی قرار می‌گیرد و متخصصان این حوزه از کشور چین و بیشتر کشورهای جهان با هم به تبادل اطلاعات می‌پردازند. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که این کنگره و کنفرانس بهترین زمان برای دستیابی به آخرین و موثق‌ترین اطلاعات دنیای سنگ است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هفده + 18 =