پاتریشیا اورکویلا؛ ابداع جدید در ساخت مجسمه های سنگی

پاتریشیا اورکویلا؛ ابداع جدید در ساخت مجسمه های سنگی

در حقیقت طراحی هایی که در این زمینه صورت گرفته است نوعی جان بخشیدن به عناصر مختلف است، در این طرح عناصر هندسی و رنگ ها، مفهوم نوینی را به این طرح ها وهمچنین دنیای سنگ بخشیده است.

407
0
Patricia Urquiola
Patricia Urquiola

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، معرفی فن آوری های جدیدی که به کمک ابزار آلات مدرن و علم رباتیک و علوم کامپیوتر به کمک رشته مجسمه های سنگی آمده اند از ضروریات صنعت سنگ است. استفاده از سنگهای تزئینی مختلف به ویژه سنگ مرمریت  برای ساخت مصنوعات و اشیائ کاربردی و همچنین مجسمه های تزئینی به کار برده می شده اند از دیرباز مورد توجه و استقبال انسان بوده است.

با توجه به رشد و ارتقاء فناوری های مدرن به نظر می رسد که بتوان شمایل جدید و مفهومی نوین را با توجه به این فن آوریها به سنگ نسبت داد و این مساله خود به خود باعت تحولات عظیم در این زمینه خواهد شد. نمایشگاه بین المللی marmomacc  فناوری جدید را  معرفی کرده است که این فن آوری ها در زمینه طراحی های برجسته و اشکال روی سنگ می باشد. این فناوری جدید ترین و مدرن ترین فناوری در دنیای سنگ به شمار می اید که توسط مجسمه سازانی همچون  Patricia Urquiola, Tobia Scarpo and Michile De Lucchi  ابداع شده است.

پروژه Patricia Urquiola تحولی جدید در ساخت سنگ مرمریت به شکل توری و یا چهارخانه ای است که تغییر شگرفی را در زمینه طراحی و معماری به وجود آورده است. طرحهای چهارخانه ای دارای الگوی موجی و پیچ خورده است که با مرمریت رنگ سفید  وجهه بسیار زیبایی برای تزئینات داخلی و طراحی لوکس فراهم کرده است. در حقیقت طراحی هایی که در این زمینه صورت گرفته است نوعی جان بخشیدن به عناصر مختلف است، در این طرح عناصر هندسی و رنگ ها، مفهوم نوینی را به این طرح ها وهمچنین دنیای سنگ بخشیده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید