وهب مختاران: خوشه سنگ‌های قیمتی در قم راه‌اندازی می‌شود

وهب مختاران: خوشه سنگ‌های قیمتی در قم راه‌اندازی می‌شود

281
0
وهب مختاران
وهب مختاران

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، وهب مختاران در سومین جلسه کمیته سرمایه گذاری و اشتغال شهرستان که در تالار امام رضا (ع) فرمانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه سال گذشته پرداخت ۴ برابری تسهیلات به مشاغل روستایی و شهرهای اقماری انجام شده است، اظهار داشت: در سال جاری نیز تاکنون ۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت‌شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان قم با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید به‌تنهایی نمی‌تواند از عهده این کار بر بیاید عنوان کرد: تسهیلات پرداخت شده در حوزه‌های مختلف اعم از خدمات ۴۰۰ میلیون تومان، صنعت ۲۰۰ میلیون تومان، کشاورزی ۶۰۰ میلیون تومان و مابقی اعتبارات در حوزه‌های خوداشتغالی و مشاغل خانگی پرداخت‌شده است.

معاون برنامه‌ریزی فرماندار قم نیز ایجاد خوشه توسعه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی را در استان مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: ایجاد موزه، نمایشگاه‌های دائمی، واردات سنگ‌ها و فرآوری آن، فعال‌سازی معادن عقیق قم از جمله اقداماتی است که در راستای تبدیل قم به بازار سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی دنبال می‌شود.

ذبیح‌الله عبدالهی با اشاره به اینکه بناست سالانه ۲۰۰ نفر در زمینه تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی آموزش ببینند گفت: در این راستا آموزشگاه‌ها برای تامین تجهیزات نیازمند حدود ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات هستند.

وی با اشاره به پیش‌بینی ۱۰ هزار فرصت شغلی در حوزه‌ خوشه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در قم خاطرنشان کرد: به دنبال مکان مناسب برای راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی هستیم، راه اندازی این بازارچه‌ها در تعداد مشاغلی که در آن راه‌اندازی می‌شود می‌تواند مثمر ثمر باشد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید