میرزایی: نمایشگاه محل عرضه سنگ های با کیفیت شود

میرزایی: نمایشگاه محل عرضه سنگ های با کیفیت شود

فعال صنعت سنگ در استان زنجان و مدیر کارخانه سنگبری میرزایی: اگر در نمایشگاه های سنگ شرایطی در نظر گرفته شود که بتوانیم سنگ خام مورد نیاز خود را با تخفیف مناسب خریداری کنیم وضعیت بسیار بهتری برای کارخانه دارها رقم می خورد.

360
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

ولی الله میرزایی فعال صنعت سنگ در استان زنجان و مدیر کارخانه سنگبری میرزایی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: یکی از بزرگترین مشکلات کارخانجات سنگبری تهیه مواد اولیه و سنگ خام است که واقعا به معضلی اساسی برای کارخانجات تبدیل شده است.

وی افزود: قیمت سنگ خام به طور متناوب تغییر می کند و اصلا ثابت نیست وقتی هم قیمت ها بالا می رود دیگر پایین نمی آید. کارخانه دار برای فرآوری سنگ بی کیفیت باید همان قدرهزینه کند که برای با سنگ های با کیفیت بنابراین اکثر کارخانه دارها به دنبال سنگ کوپ با کیفیت هستند و به همین دلیل قیمت سنگ کوپ با کیفیت روز به روز بالا می رود.

وی ادامه داد: رکود حاکم بر بازار بر روی کار ما هم تاثیر گذاشته و ما نیز با کمبود فروش روبرو هستیم. وضعیت به گونه ای شده که هر قیمتی مشتری می گوید می پذیریم و در بسیاری از موارد نیز ضرر می کنیم. درزنجان دو سه کارخانه نتوانستند به فعالیت خود ادامه دهند و تعطیل کردند.

وی گفت: مهمترین مشکل کارخانه داران تامین سنگ خام است. اگر در نمایشگاه های سنگ شرایطی در نظر گرفته شود که بتوانیم سنگ خام مورد نیاز خود را با تخفیف مناسب خریداری کنیم وضعیت بسیار بهتری برای کارخانه دارها رقم می خورد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سه × 1 =