افخمی راد: بسترهای صادرات سنگ کوپ فراهم شود

افخمی راد: بسترهای صادرات سنگ کوپ فراهم شود

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران: با توجه به تنوع و تکثر معادن موجود در ایران و با توجه به اینکه ایران در زمینه ذخایر معدنی سنگ تزئینی در بالاترین جایگاهها قرار دارد می توانیم در این زمینه نیز اقدامات لازم را انجام داده وعلاوه بر صادرات سنگ فرآوری شده سنگ کوپ را نیز صادر کنیم.

446
0
ولی الله افخمی راد
ولی الله افخمی راد

ولی الله افخمی راد رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اظهار داشت: کسانی که مقدمات احداث این نمایشگاه را فراهم کرده اند انسانهای با همت و با اراده ای هستند و کار آنها واقعا جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: انجام اینگونه کارها نیازمند از خود گذشتگی و ایثار و همتی بسیار بلند است و از همه مهم تر کسانی که در این گونه کارها محور قرار می گیرند باید مورد اعتماد مردم باشند که خوشبختانه تمامی این خصوصیات در شرکت یکتا سنگ دیده می شود و این شرکت توانسته در مدتی بسیار کوتاه این پایانه ارزشمند را احداث کند.

وی ادامه داد: یکی از کارهایی که نمایشگاه بین المللی سنگ ایران می تواند با جدیدت پیگیری کند بحث صادرات و فراهم کردن بسترهای صادراتی سنگ به کشورهای دیگر است. سازمان توسعه تجارت نیز هر گونه همکاری که لازم باشد در این خصوص انجام خواهد داد.

رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران تصریح کرد: با توجه به اینکه سیاست های کلی نظام مبنی براین است که نباید خام فروشی صورت بگیرد نباید مدافع این باشیم که سنگ کوپ به کشورهای دیگر صادر شود اما با توجه به تنوع و تکثر معادن موجود در ایران و با توجه به اینکه ایران در زمینه ذخایر معدنی سنگ تزئینی در بالاترین جایگاهها قرار دارد می توانیم در این زمینه نیز اقدامات لازم را انجام داده وعلاوه بر صادرات سنگ فرآوری شده  سنگ کوپ را نیز صادر کنیم.

افخمی راد گفت: سیاست های کاری ما باید به سمتی باشد که تا جایی که می توانیم برای صنعتمان ارزش افزوده ایجاد کنیم نه اینکه برای فعالان معدن و سنگ محدودیت و ممنوعیت ایجاد کنیم.

وی خاطر نشان کرد: به جای ایجاد ممنوعیت باید مشوق هایی برای صادرات سنگ فراوری شده در نظر بگیریم که همه به سمت صادارت سنگ فراوری شده بروند اما باید بسترهای لازم برای صادرات سنگ کوپ نیز وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: برای افزایش صادرات در بخش سنگ تزئینی نیازمند کارخانجات سنگبری بزرگ و تولید انبوه هستیم. به هر میزان که تولید ما بالاتر برود و تنوع محصولات  سنگی ما بیشتر شود در جذب مشتری موفق تر خواهیم بود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده − 8 =