ولی‌ا… افخمی‌راد: بازاریابان قدرتمند ژاپن راهی ایران شوند

ولی‌ا… افخمی‌راد: بازاریابان قدرتمند ژاپن راهی ایران شوند

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران: پیشنهاد می کنم شرایطی فراهم شود تا بازاریابان قدرتمند ژاپنی راهی ایران شوند تا به شرکت‌های ایرانی خدمات مشاوره‌ای ارایه دهند

307
0
ولی الله افخمی راد
ولی الله افخمی راد

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، ولی‌ا… افخمی‌راد رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با «یاسوشی آکاهوشی» مدیر اجرایی جترو اظهار داشت: با توجه به بهبود شرایط ایران و جهان و برچیده شدن تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان، بسیاری از کشورهای جهان علاقه‌مندی خود را برای گسترش روابط تجاری ابراز کرده‌اند.

وی گفت: ایران تمایل دارد در بخش‌های مختلف با ژاپنی‌ها همکاری کند، با توجه به پیشرفت ژاپن در صادرات کالا به دنیا و همچنین سرمایه‌گذاری‌های متعدد این کشور در کشورهای مختلف، ایران این آمادگی را دارد که به ‌صورت مستقیم و یا مشترک با ژاپنی‌ها تولید و صادرات را انجام دهد.

وی گفت: مسئولان ایران می‌خواهند به اتکا اقتصاد ایران به نفت پایان دهند در همین راستا بیش از هر زمانی به صادرات کالاهای غیرنفتی فکر می‌کنیم و  به دنبال راهکارهای ارتقای روزافزون صادرات کشورمان هستیم و در این ارتباط امیدواریم ژاپن تجربیات موفق خود را در اختیار ایران قرار دهد تا این مساله زمینه‌ای باشد برای گسترش روابط روزافزون دوکشور.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: مشکلات بانکی در ارتباط با تحریم ایران به تدریج در حال برداشته شدن است و ما بازاریابی کالاهای ایرانی در خارج از کشور را به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

افخمی گفت: پیشنهاد می کنم شرایطی فراهم شود تا بازاریابان قدرتمند ژاپنی راهی ایران شوند تا به شرکت‌های ایرانی خدمات مشاوره‌ای ارایه دهند. دولت و مردم ژاپن باید بیش از گذشته در خصوص ایران تحقیق کنند تا دید بهتری نسبت به ظرفیت‌های ایران پیدا کنند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

چهار × سه =