ولی‌الله سیف: تا پایان سال ارز تک نرخی خواهد شد

ولی‌الله سیف: تا پایان سال ارز تک نرخی خواهد شد

272
0
ولی الله سیف
ولی الله سیف

 به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی از فراهم شدن شرایط لازم برای یکسانسازی نرخ ارز خبر داد و گفت: تلاش می کنیم که تا پایان سال، طرح یکسان‌سازی نرخ ارز به اجرا  گذاشته شود.

رئیس‌کل بانک مرکزی افزود: درحال حاضر فاصله نرخ ارز در بازار آزاد و مبادله ای بسیار کاهش یافته است و فاصله چندانی با ارز تک نرخی نداریم.

سیف با تاکید بر اینکه یکسان سازی نرخ ارز  به صورت تدریجی انجام خواهد شد، افزود: در حقیقت این اقدام از هم اکنون در حال انجام است اما اینکه چه زمانی نهایی شود، بستگی به سرعت ارتباطات بین المللی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با بازار ارز، اولین قدم ما این است که به مرحله یکسان سازی نرخ ارز برسیم و  متعاقب آن وقتی ثبات و آرامش کامل حاصل شود، حتما بازار مشتقات ارزی نیز شکل خواهد گرفت. وی از رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و دیگر مسوولان بازار سرمایه درخواست کرد که بانک مرکزی را در به انجام رساندن این هدف مهم یاری دهند .

رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که نرخ ارز در این فرآیند تدریجی چگونه تعیین خواهد شد، اظهار داشت: بانک مرکزی تعیین قیمت نخواهد کرد و امر قیمت گذاری را بازار انجام خواهد داد .

به گفته سیف، نرخ ارز از آغاز دولت یازدهم تاکنون روند مطلوبی را طی کرده و از نوسانات شدید به دور بوده است که امید می رود از این پس نیز همین روند ادامه داشته باشد .

منبع: مهر

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

پانزده + دو =