افخمی راد: حجم تجارت ایران و بلغارستان افزایش می یابد

افخمی راد: حجم تجارت ایران و بلغارستان افزایش می یابد

رئیس سازمان توسعه و تجارت: در گذشته تجارت ایران و بلغارستان یک میلیارد دلار بود و ما به دنبال این هستیم که با برداشتن موانع موجود دوباره حجم روابط اقتصادی دو کشور افزایش یابد.

216
0
ولی‌الله افخمی راد
ولی‌الله افخمی راد

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، ولی‌الله افخمی راد رئیس سازمان توسعه و تجارت در خصوص وضعیت همکاری‌های اقتصادی ایران و بلغارستان اظهار کرد: امروز مذاکراتی با معاون وزیر اقتصاد بلغارستان در خصوص چگونگی افزایش همکاری‌های اقتصادی انجام شد و امیدواریم که حجم تجارت دو کشور که در سال‌های اخیر کاهش یافته است به میزان قبل برگردد.

وی افزود: در گذشته تجارت ایران و بلغارستان یک میلیارد دلار بود و ما به دنبال این هستیم که با برداشتن موانع موجود دوباره حجم روابط اقتصادی دو کشور افزایش یابد.

رئیس سازمان توسعه و تجارت در ارتباط با زمینه‌های همکاری میان ایران و بلغارستان گفت: امیدواریم که در بخش‌های مربوط به مواد پتروشیمی ، محصولات کشاورزی، غذا، الکترونیک و سایر رشته‌های صنعتی روابط و همکاری‌های دو کشور توسعه یابد.

افخمی راد تصریح کرد: فعالان اقتصادی ایران امروز دیدارهای دوجانبه‌ای با هیئت‌های تجاری بلغاری خواهند داشت تا زمینه‌های همکاری مشترک مورد بررسی قرار گیرد.

وی یادآور شد: حال که تحریم‌ها برداشته شده است امیدواریم با فعال‌سازی روابط بانکی زمینه توسعه همکاری‌ها میان دو کشور ایران و بلغارستان فراهم شود.

رئیس سازمان توسعه و تجارت گفت: ما امیدواریم که هیئت‌های تجاری ایران و بلغارستان به کشورهای یکدیگر سفر کنند و نمایشگاه‌های تخصصی در کشورهای خود برقرار کنند تا با توانمندی‌های یکدیگر بیشتر آشنا شوند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

12 + هفده =