همکاری ایران و سوئیس در صنعت معدن

همکاری ایران و سوئیس در صنعت معدن

رئیس سازمان توسعه تجارت: همکاری‌های ایران و سوئیس در بخش‌های معدن، زمین‌شناسی، راهسازی، انبوه‌سازی مسکن، نیروگاه، ریل، ساخت بندر، فرودگاه و تولید مصالح ساختمانی گسترش می یابد.

335
0
ولی الله افخمی راد
ولی الله افخمی راد

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، ولی‌الله افخمی‌راد رئیس سازمان توسعه تجارت در دیدار با لیویا لویی آگوستی رئیس مؤسسه تجارت بین‌الملل سوئیس (سکو) با اشاره به تراز تجاری ایران و سوئیس و عقد تفاهم‌نامه‌های مختلف میان مقامات دو کشور اظهار داشت: حجم روابط تجاری ایران و سوئیس در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۹۷۴ میلیون دلار بود که از این میزان تنها ۲۰ میلیون دلار، صادرات ایران به سوئیس بوده است؛ به‌اعتقاد ما با توجه به ظرفیت‌های موجود و فضای مناسب سیاسی و تجاری، یقیناً حجم تجارت دو کشور قابل افزایش است.

افخمی‌راد گفت: اسناد مهمی از جمله موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری، موافقت‌نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و موافقتنامه تجاری بین دو کشور انعقاد و مبادله شده است و از همین رو لازم است که به آنها جنبه عملی بدهیم.

وی افزود: با توجه به گشایش‌هایی که در فضای سیاسی ایران به وجود آمده است، می‌توان با تبادل هیئت‌های تجاری، تجار و بازرگانان دو کشور را به یکدیگر نزدیک ساخت و با حضور در نمایشگاه‌های متقابل، با امکانات و توانمندی‌های یکدیگر بیشتر آشنا شد.

افخمی‌راد افزود: دولتمردان و بنگاه‌های خصوصی آمادگی دارند تا در شرایط جدید وارد مذاکره شده و همکاری متقابل در زمینه‌های تجاری و اقتصادی با تمامی کشورهای دنیا داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: بخش اعظم ساختار اقتصادی کشور ما، مانند بسیاری از کشورهای دیگر، متشکل از بنگاه‌های کوچک و متوسط است بنابراین، یکی از رسالت‌های اصلی سازمان توسعه تجارت ایران، حمایت و افزایش ظرفیت‌ها و رقابت‌پذیری این بنگاه‌ها برای ورود به بازارهای جهانی است.

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در همین رابطه ایران آمادگی دارد مبتنی بر توانمندی‌های خود در بخش‌های تولیدی مانند مواد غذایی، کالاهای صنعتی و شیمیایی و فرآورده‌های نفتی، مصالح ساختمانی و خدمات فنی و مهندسی با سوئیس همکاری متقابل داشته باشد.

وی تصریح کرد: این همکاری‌ها می‌تواند در بخش‌های معدن، زمین‌شناسی، راهسازی، انبوه‌سازی مسکن، نیروگاه، ریل، ساخت بندر، فرودگاه و سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه کشت محصولات کشاورزی، تولید لوازم خانگی، تولید مصالح ساختمانی و کارخانجات آسفالت و سیمان گسترش یابد.

 

 

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

17 − شانزده =