وضعیت صنعت ساختمان کشور فنلاند

وضعیت صنعت ساختمان کشور فنلاند

301
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، کشور فنلاند یکی از کشورهای شمالی اروپاست که با اقتصاد پویای خود توانسته در چند سال اخیر رشد چشم گیری در صنعت ساختمان داشته باشد. مدت ها است زیر ساخت های اصلی برای بسترسازی رقابتی در زمینه صنعت ساختمان در این کشور به وجود آمده است. در سال ۲۰۱۲ ، ۱۵۳ گزینه برای سرمایه گذاری در فنلاند مهیا شد و در سال ۲۰۱۳ ، ۲۱۳ زمینه جدید نیز فراهم شد.

سرمایه گذاری  در زمینه ساختمان با روند بسیار آهسته ای دراین کشور در حال رشد است و در سال ۲۰۱۶ نیز این روند حفظ شده است. همکاری با شرکت های خارجی در الویت پیمانکاران این کشور قرار دارد.  افزایش  و تمرکز سرمایه گذاری خارجی  در تقویت ساخت و سازهای شهری این کشور تاثیر مستقیم دارد.

 کشور فنلاند به علت هم  مرزی با کشور وسیع روسیه توان بالایی در صادارت و همکاری با پروژه های ساختمانی در شهر مسکو دارد  وبسیاری از مهندسین فعال در این کشور از متخصصان فنلاندی هستند که در امر صنعت ساختمان مشاوره  می دهند.

پیمانکاران فنلاندی نیز در اقصی نقاط کشور روسیه فعالیت دارند.  از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ مقدار ارزش افزوده صنعت ساختمان به علت کاهش تقاضا کاهش یافته است و تمرکز این کشور بیشتر همکاری در ساخت و سازهای  کشور روسیه بوده است والبته کشور ترکیه نیز از پیمانکاران فنلاندی نیز بسیار سود برده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

شانزده + 2 =