وحید عظیمی: دولت تعرفه ها را پایین بیاورد

وحید عظیمی: دولت تعرفه ها را پایین بیاورد

عضو هیئت مدیره خانه معدن استان همدان: جهت برون رفت صنعت از رکود به دستگاه های به روز، تکنولوژیی جدید و نو آوری در روش های استخراج نیازمندیم.

262
0
وحید عظیمی
وحید عظیمی

وحید عظیمی عضو هیئت مدیره خانه معدن استان همدان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: عمده مشکلات ما در صنعت معدن ناهماهنگی بین تشکیلات دولتی نظیر؛ اداره سازمان منابع طبیعی و  نیروی انتظامی و همچنین عدم اطلاعات کافی افراد بومی میباشد.

وی ادامه داد: جهت برون رفت صنعت از رکود به دستگاه های به روز، تکنولوژیی جدید و نو آوری در روش های استخراج نیازمندیم. نمایشگاه های داخل ایران در صورتی که از تجهیزات و ماشین آلات به روز استفاده شود از شرایط خوبی برخوردارند البته در کنار همه این شرایط باید توجه داشت که استفاده بهینه از منابع طبیعی و مدیریت کنترل آن بسیار ضرورری است.

عظیمی افزود: برای انجام صادرات در وهله اول باید تعرفه ها کم شود. مشکلات تعرفه به دست دولت حل میشود اگر دولت همکاری لازم را نماید صادرات در این زمینه با موفقیت انجام میشود. اکثر تولید کننده هایی که در این حوزه وجود دارند واحدهای کوچکی دارند و کارشناس خبره در این زمینه محدود است.

عضو هیئت مدیره خانه معدن استان همدان ادامه داد: اگر از کشور های خارجی نظیر ترکیه و چین الگوبرداری کنیم و روش معدن داری و دیدگاه های سنتی را کنار بگذاریم و معدنکاران و صاحبان صنایع صنعت و معدن و تجارت و سازمان منابع طبیعی مشکلات ناهماهنگی خود را کنار بگذارند در این زمینه پیشرفت چشمگیری خواهیم داشت.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

چهار × 2 =