همگام با نمایشگاه دهم؛ مسابقه؛ اثری از سینا جعفرزاده از تهران

همگام با نمایشگاه دهم؛ مسابقه؛ اثری از سینا جعفرزاده از تهران

مسابقه بین المللی فرهنگی هنری عکاسی، خطاطی، داستان کوتاه و کارتون با موضوع سنگ ؛ اثری از سینا جعفرزاده از تهران ؛ salesexpert@takseez.com ؛علاقمندان می توانند با زدن دکمه «رای میدهم» رای دهند.

605
8
سینا جعفرزاده
سینا جعفرزاده

 سنگ تداعی یک رنگ

امروز دومین روز از دومین ماه پادشاه فصل هاست. امروز قراره رسیدم خونه برم انباری تا بخاری را بیارم بالا. هوا گرفته ست و کم کم داره سرد و سردتر میشه. توی سایت که داشتم این ور اونور مبیرفتم و خبرارو می خوندم یهویی چشمم افتاد به یه مسابقه که موضوعش راجع به صنعت سنگه.

خیلی دلم می خواست داخل موضوع عبارت «صنعت» نبود و فقط می نوشت سنگ!

دلیل داره . صنعت تبلوریه از چیزی که یه جسمیو از حالت طبیعیش خارج می کنه. البته این یه تصوره که توی سنگ بودنش خیلی خوبه. چون زیبایی هرچه تمام تر سنگ رو سعی می کنه به رخ بکشه و از دل سنگ بیرون بکشه. سنگ اونقدر توی زندگیمون نقش داره و اونقدر توی ادبیات استفاده شده که خیلی از ضرب المثل هایی که وجود داره راجع به سنگه. مثل واژه های سنگدل! سنگر! سنگ کلیه !! یا حتی سنگ پای قزوین!!!

ولی خیلی وقتا بهش فکر نکردیم که این مخلوق چقدر زیباست و چه نمادهایی باهاش میشه ساخت. مثل سنگ نماد استواری، سنگ مظهر تلاش، سنگ مظهر عبادت، سنگ نماد استواری و مقاومت و فراتر از این واژه ها و عبارت ها، سنگ نماد یک رنگ…

وقتی میگم سنگ نماد یک رنگ منظورم اینه که خیلی کم دیده میشه که یه نوع خاص سنگ خیلی رنگانگ باشه و از هر رنگی توش باشه. با این همه سنگ با همون یک رنگ آنقدر طرح و نقش توش هست که اصلا حس نمی کنی چیزی کم داشته باشه. سنگ همون مخلوقیه که بزرگ ترین مظهر امنیت و آرامش هر خانواده ایه که اسمش همون خانه آدماست. سنگ همون مخلوقیه که خونه خالق هم از جنسشه؛ «کعبه». سنگ همون مخلوقیه که وقتی یکی به ناحق داره حقتو میخوره و خونتو خراب می کنه و سلاحی توی دستت نیست میشه آخرین امیدت.

ولی جدای از این حرفا اون جمله ای که واقعا دارم باهاش احساس می گیرم همین جمله است که دوباره تکرارش می کنم. تکراری شیرین که هیچوقت تکراری نمیشه. همون جمله ای  که منتسب شد به عنوان داستانم؛ ذکر شده در لابلای پاراگراف این متن.

و اون جمله ای نیست جز….

سنگ نماد یک رنگ

سینا جعفرزاده

مدیر فروش شرکت حمل و نقل بین المللی تکسیز

تهران- خیابان ولیعصر- خیابان ابوسعید- کوچه شمعدان- کوچه اسامی پلاک۱۳ واحد۱۶

۵۶+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

8 دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

20 + بیست =