همکاری همه جانبه نمایشگاه بین المللی سنگ ایران و مجلس

همکاری همه جانبه نمایشگاه بین المللی سنگ ایران و مجلس

جلسه اعضاء هیات مدیره نمایشگاه سنگ ایران با نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام علیرضا سلیمی برگزار شد.

297
0
حجت الاسلام علیرضا سلیمی
حجت الاسلام علیرضا سلیمی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، جلسه اعضاء هیات مدیره نمایشگاه سنگ ایران با نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام علیرضا سلیمی برگزار شد. حسین پورحسنی رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، احمد توکلی عضو هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران و محمد حلاجیان مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران از حاضرین این جلسه بودند.

دعوت از نعمت زاده، آخوندی و ابتکار

حسین پورحسنی
حسین پورحسنی

در ابتدای این جلسه حسین پورحسنی رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اظهار داشت: برای رشد و توسعه نمایشگاه و رساندن کمیت و کیفیت آن به حدی که درخور صنعت سنگ ایران باشد نیازمند حضور برخی مسئولین در نمایشگاه نهم هستیم که انشاء الله با حضور این عزیزان و کمک های مسئولین شهر برخی مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد برطرف شود و ما بتوانیم رشد و توسعه نمایشگاه سنگ ایران را با سرعتی بیشتر به انجام برسانیم.

وی افزود: در صورت حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت جناب آقای محمد رضا نعمت زاده، وزیر راه و شهرسازی جناب آقای عباس آخوندی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست سرکار خانم ابتکار بسیاری از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد برطرف خواهد شد.

رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران تصریح کرد: فهرستی از مشکلاتی که حل شدن آنها در گرو دستورات مقامات بالای دولت است تهیه شده که در اختیار این عزیزان قرا خواهد گرفت.

بخش خصوصی علمدار رشد و توسعه صنعت سنگ

احمد توکلی
احمد توکلی

در ادامه جلسه احمد توکلی عضو هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اظهار داشت: یکی از بزرگترین محاسن نمایشگاه بین المللی سنگ ایران این است که تقریبا تمامی کارهای نمایشگاه اعم از ساخت جایگاه و تجهیز آن توسط بخش خصوصی انجام می شود که این مساله باعث شده کارها با سرعت بسیار زیادی پیش برود.

وی افزود: نمایشگاه در چند سال اخیر از رشد و توسعه بسیار خوبی برخوردار بوده و به جایگاه خوبی رسیده که تمامی این نتایج درخشان مرهون زحمات بسیار زیادی است که همه فعالان صنعت سنگ در این خصوص متقبل شده اند.

عضو هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران تصریح کرد: یکی از مهمترین مسائلی که باید در اسرع وقت به آن رسیدگی کرد مساله روشنایی جاده آتشکوه است. لازم است که مسئولین امر در این مورد همت بیشتری به خرج دهند و بسترهای لازم برای نصب روشنایی لازم در این جاده را فراهم کنند.

حضور پر تعداد شرکت های خارجی در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران

محمد حلاجیان
محمد حلاجیان

در ادامه جلسه محمد حلاجیان مدیراجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اظهار داشت: با رایزنی هایی که تا کنون انجام داده ایم حضور شرکت هایی از کشورهای ترکیه، پرتقال، چین، هند، افغانستان، ایتالیا و یونان در نمایشگاه قطعی شده است.

وی افزود: همچنین از ۴۰۰ تاجر بین المللی دعوت شده تا در نمایشگاه حضور داشته باشند. دو محقق و کارشناس از کشور پرتقال که در زمینه صنعت سنگ بسیار صاحب نظر هستند نیز در نمایشگاه حضور خواهند داشت و درباره صنعت سنگ و روش های جدید و تکنولوژی های روز این صنعت سخنرانی خواهند کرد. همچنین انجمن سنگ روسیه و انجمن سنگ پرتقال برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند.

۲۰% تخفیف برای خریداران سنگ کوپ و فرآوری شده

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مزیت های نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته این است که طبق مصوبه هیات مدیره نمایشگاه قرار است تمامی شرکت هایی که در این نمایشگاه سنگ بریده و کوپ عرضه می کنند محصول خود را با بیست درصد تخفیف ارائه کنند که امیدواریم این مساله بتواند تحرک های اقتصادی لازم را در صنعت سنگ ایجاد کند.

مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: با همکاری شهرداری و اعضاء محترم شورای شهر نیم ور از تمامی شهرداران ایران دعوت به عمل خواهیم آورد تا در نمایشگاه حضور داشته باشند. همچنین بسترهای لازم برای دعوت از ۲۵ هزار پیمانکار ساختمانی موجود در کشور فراهم شده و دعوت از این عزیزان به زودی انجام خواهد شد.

برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی در نمایشگاه نهم

وی تصریح کرد: امسال برای اولین بار سمپوزیوم مجسمه سازی بین المللی همزمان با نمایشگاه اجرا خواهد شد که در این سمپوزیوم چهار مجسمه ساز از کشور ایران و چهار مجسمه ساز از کشورهای اروپایی در نمایشگاه حضور خواهند یافت و مجسمه هایی را در ابعاد ۱*۱ طراحی و اجرا خواهند کرد. این سمپوزیوم در مدت نمایشگاه انجام خواهد شد و بازدید کنندگان می توانند از نزدیک با مراحل کاری این هنرمندان آشنا شوند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هجده − سیزده =