هانی کرمی: صنعت معدن ایران نیازمند برندسازی است

هانی کرمی: صنعت معدن ایران نیازمند برندسازی است

عضو خانه معدن استان سمنان: بحث برند سازی در این زمنیه بسیار مهم است و لازم است مواد معدنی و سنگ های ساختمانی را به بازارهای جهانی معرفی کنیم.

175
0
هانی کرمی
هانی کرمی

هانی کرمی عضو خانه معدن استان سمنان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: به طور کلی اصلی ترین مشکل معدنکاران بعد از مسائل اداری بحث فروش و رکود بازار است، متاسفانه بازار فروش به شدت افت پیدا کرده است. بحث های اداری شامل مشکلاتی است که برخی معدنداران با اداره منابع طبیعی دارند و قانون هایی که در این زمینه وضع شده است.

وی افزود: دریافت حقوق دولتی و عوارض گمرکی برای بسیاری از معدنداران مشکل ایجاد کرده است.

وی در ادامه گفت: با گذشت زمان و با توجه به اجرای برجام مشکل رکود خود به خود حل می شود، ولی قبل از آن باید حتما یک سری کارهای مربوطه را انجام دهیم.

وی تصریح کرد: بحث برند سازی در این زمنیه بسیار مهم است و لازم است مواد معدنی و سنگ های ساختمانی را به بازارهای جهانی معرفی کنیم. بازار فقط چین نیست و ما می توانیم با کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز ارتباط برقرار کنیم و در این زمینه نیازمند برند هستیم.

کرمی افزود: شرکت در نمایشگاه ها ی معتبر و شناخته شده بدون شک قابل قیاس با نمایشگاه های ایران نیست. شرکت در این نمایشگاه ها تاثیر زیادی در شناخته شدن و ارائه محصولات و تولیداتمان دارد. اما نحوه شرکت در این نمایشگاه ها و چگونگی کیفیت کالا ها و اینکه با چه بضاعتی در این نمایشگاهها شرکت کنیم نیز مهم است.

عضو خانه معدن استان سمنان گفت: اجرای برجام و رفع تحریم ها به وضوح تاثیری در صنعت سنگ و معدن نداشته است اما اتفاقات بسیار خوبی در این زمینه افتاده که قابل ستایش است، به عنوان مثال در زمان تحریم کشتیرانی تحریم بود اما در حال حاضر کشتیرانی داریم که این مساله تاثیرات مثبت خود را به طور اجمالی در صنعت ما داشته است و قطعا جای امیدواری وجود است.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید