هانی کرمی: بسترهای برند سازی برای صنعت سنگ فراهم شود

هانی کرمی: بسترهای برند سازی برای صنعت سنگ فراهم شود

عضو خانه معدن استان سمنان: از اساسی ترین مسائلی که به صادرات رونق می بخشد بحث بازاریابی و چگونگی بازاریابی کردن است. این که به چه صورت معامله کنیم و با چه قیمتی محصول خود را به فروش برسانیم.

228
0
هانی کرمی
هانی کرمی

هانی کرمی عضو خانه معدن استان سمنان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: مشکل اساسی ما در بحث فروش ضعف در ارتباط با خریدار و در برخی موارد عدم ارتباط است. حل این مشکل و تقویت رابطه با خریدار به زمان زیادی احتیاج دارد.

وی در ادامه افزود: معدنداران ما نیاز به سرمایه گزاری دارند و متاسفانه سرمایه موجود بسیار کم می باشد. سرمایه در گردش در چند ساله اخیر به شدت افت پیدا کرده و نبود سرمایه منجر به تعطیلی برخی کارخانه ها شده است.

کرمی گفت: به بخش بازرگانی معدن توجه زیادی نمی شود و معدنداران خود مجبور به تولید، فروش و صادر کردن آن می باشند. زیرا اتاق بازرگانی معدنی نداریم و در این زمینه بسیار ضعیف هستیم.

وی یاد آور شد: از اساسی ترین راه های خارج کردن رکود صنعت سنگ در ایران ارتباط با بخش خارجی و راه پیدا کردن به بازارهای خارج است. باید کالای تولیدی خود را به خارج از کشور صادر کنیم و با آن ها رابطه پیدا کنیم تا محصولات تولیدی خود را به راحتی به آن ها عرضه کنیم زیرا سنگ های تولیدی ما از بهترین کیفیت برخوردار است ولی متاسفانه برند سازی نشده است.

عضو خانه معدن استان سمنان در ادامه گفت: نمایشگاه های خارج از کشور فرصت بسیار مناسبی است که شرکت کنندگان در سراسر دنیا کالای تولیدی خود را به خریداران معرفی کنند. معمولا در کنار نمایشگاه هایی که برگزار می شوند همایش هایی هم بر پا می شود که مسلما برای کسب اطلاعات بسیار لازم است و بدون شک برای معدنداران و کارخانه داران ایرانی شرکت در نمایشگاه های خارج از کشور بسیار مفید است.

وی خاطر نشان کرد: به طور قطع در صنعت به ویترین ها توجه می کنیم. اینکه چه ویترینی ارائه می دهیم قطعا تاثیر مثبتی در شناساندن کالا های تولیدی دارد. ولی تاثیر گذاشتن فقط نمایش محصولات نیست و باید در نمایشگاه ها با منابع جدید آشنا شویم و دستاورد های جدید را فرا بگیریم.

وی تصریح کرد: مشکل با بانک ها همچنان ادامه دارد. در حال حاضر تسهیلات بانکی با درصد سود های فراوان ارائه می شود. مسئله تبادل پول و نقد کردن چک هزینه های بالایی را در بر میگیرد، درصد اعتماد ما به بانک ها در این زمینه بسیار پایین است و شرایط بانک ها باید طوری برنامه ریزی شود که مسئله امنیت چک ها و نقد شدن آن به راحتی انجام شود.

کرمی گفت: از اساسی ترین مسائلی که به صادرات رونق می بخشد بحث بازاریابی و چگونگی بازاریابی کردن است. این که به چه صورت معامله کنیم و با چه قیمتی باید محصول خود را به فروش برسانیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید