هادی رضائی: به حمایت وزارت صنعت و معدن نیاز داریم

هادی رضائی: به حمایت وزارت صنعت و معدن نیاز داریم

کارشناس معدن و زمین شناسی و عضو سازمان نظام مهندسی استان خراسان رضوی:در زمینه اکتشاف معادن، وزارت صنعت و معدن می بایست حمایت بیشتری از معدنداران انجام دهد. معدندار برای انجام کارهای اکتشاف و گرفتن مجوز دغدغه های فراوانی دارد که این مسائل معدندار را دچار مشکلاتی می کند. فعالیت های معدندار پر هزینه و دارای ریسک بالااست.

188
0
معدن سنگ
معدن سنگ

هادی رضائی کارشناس معدن و زمین شناسی و عضو سازمان نظام مهندسی استان خراسان رضوی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: حرفه من در زمینه اکتشاف آهن و کانی های فلزی و غیر فلزی و در سطح اکتشاف و استخراج است.

وی افزود: در زمینه اکتشاف معادن، وزارت صنعت و معدن می بایست حمایت بیشتری از معدنداران انجام دهد. معدندار برای انجام کارهای اکتشاف و گرفتن مجوز دغدغه های فراوانی دارد که این مسائل معدندار را دچار مشکلاتی می کند. فعالیت های معدندار پر هزینه و دارای ریسک بالااست.

رضایی گفت: زمانی که معدندار با همه مشکلات ریز و درشت معدن در گیر است نباید جهت دریافت مجوز با سازمان های مختلف در گیری اداری داشته باشد. اگر سازمان های مربوطه با لطف بیشتری به کار معدندار نگاه کنند، نتیجه بهتری در کار خواهیم داشت، معدنداری که در کوه و بیابان است و با همه سختی های موجود در کوه مبارزه می کند برای دریافت مجوز به این سازمان ها مراجعه می کند که ذخایر کوه را به بهره برداری برساند اما با برخی مشکلات مواجه می شود.

عضو سازمان نظام مهندسی استان خراسان رضوی افزود: صنعت سنگ و معدن در صورتی تحول می یابد و پیشرفت می کند که روابط تجاری با کشور های مختلف اصلاح شود. برجام باید پیگیری و بحث جا به جایی پول به درستی انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: با گذشت یک سال از اجرای برجام متاسفانه هنوز مشکل سوئیفت و جابجایی پول حل نشده است. برای رشد و توسعه صادرات لازم است که در این مورد اقدامات جدی انجام شود تا صنعتگران بتوانند کار تجارت بین المللی خود را به راحتی انجام دهند، مساله جابجایی پول و سوئیفت مهمترین بخش صادرات بین المللی است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

بیست − یازده =