نمایشگاه بین المللی سنگ تهران

نمایشگاه بین المللی سنگ تهران

وقتی که یک تولید کننده و یا هر فروشنده ای در نمایشگاه فضایی را اجاره می کند در اصل یک قدم خود را به مشتری نزدیک می کند.نمایشگاه یعنی زمین بازی صنعت سنگ.

247
0
هشتمین نمایشگاه سنگ تهران

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، اکثر مواقعی که درباره صنعت سنگ با معماران، مهندسین و یا مسئولین صحبت می کنیم متوجه می شویم که آنها تصور درستی از آمار و ارقام، توانایی ها و استعدادهای صنعت سنگ ندارند و اکثرا تصورشان بر حسب تجربه شخصیشان شکل گرفته است؛ نتیجه این می شود که آن نگاه واقعی که مستلزم یک انتخاب صحیح است را ندارند.

مذاکرات در اشل کوچک و بزرگ مسیر اصلی به دست آوردن منافع کوچک و بزرگ است. چه مذاکرات شخصی در جهت فروش یک محصول باشد چه در سطح گروهی و ملی برای یک تفاهم و تصمیم صنفی و ملی.

بعضی ادبیات جدید مذاکره را شبیه یک بازی می دانند که پیرو قواعدی است که بازی را پیش می برد. این قواعد در دو رکن اصلی تعریف می شود؛ زمین بازی و قواعد بازی .

بهترین حالت برای شما این است که بتوانید در زمین خودتان و با قواعد خودتان بازی کنید ولی چنانچه در زمین حریف و با قواعد او بازی کنید هر چقدر هم که بازیگر قوی باشید احتمال شکستتان زیاد است مثلا در بازاریابی چنانچه شما برای فروش سنگ به ساختمانی مراجعه کنید وارد زمین حریف شده اید و سختی کار اینجاست که طرف معامله برای اثبات قدرت خودش نیاز به هیچ مطلبی ندارد و ساختمان موجود و مدیریت او بر ساختمان کاملا او را بر شما برتری می دهد و شمائید که باید با نشان دادن کاتالوگ، عکس و دهها روش دیگر نشان دهید که کارخانه ای، معدنی و توانایی دارید که می خواهید درباره آن مذاکره کنید.

 در این مثال اگر شما بتوانید طرف را به محیط خود مثل کارخانه، معدن و غیره بکشانید در این صورت او نیاز دارد که قدرت خود را اثبات کند و خود به خود محیط دور و بر، شما را به موفقیت نزدیک می کند.

این مثال درباره زمین بازی است و درباره قواعد باید گفت که مثلا اگر کسی پیش از مذاکره اصلی بتواند مجموعه شما را معرفی کند و توسط کارفرما رسما شما به محل کار شان در زمان مشخصی دعوت شوید در اینصورت قاعده بازی بسیار بیشتر به نفع شما خواهد بود نتیجتا اگر شما بتوانید با تبلیغات و هر شیوه یک جریان و بازی تعریف کنید و مشتری را به سمت خودتان بکشانید احتمال موفقیت شما بسیار بالا خواهد رفت.

یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه همین مطلب است ابتدا در اشل کوچک رابطه غرفه دار و بازدید کننده تعریف می شود و هر غرفه دار برای خودش زمین می سازد و قواعدی را تعریف می کند و یک قدم خودش را به مشتری نزدیکتر کرده و محصول خود را به شیوه مطلوبش ارائه می کند و سپس مشتری به او مراجعه می کند؛ این یعنی بازی در زمین غرفه دار. بقیه قواعد هم به دو صورت است یکی قواعد عرف عمومی معاملات و دومی ظرافت های خاص طراحی فروش.

وقتی که یک تولید کننده و یا هر فروشنده ای در نمایشگاه فضایی را اجاره می کند در اصل یک قدم خود را به مشتری نزدیک می کند و از او می خواهد که به غرفه او بیاید تا با محصولات و توانایی های او آشنا شود حال اگر با آشنایی به قواعد معروف معاملات و ایجاد خلاقیت ها در این روال بتواند در مرحله اول قواعد را رعایت کند و در قدم دوم قواعد جدیدی را تعریف کند همه جوره برنده خواهد بود.

در مقیاس بزرگتر چنین رابطه ای برای صنعت سنگ کشور خواهد بود. نمایشگاه یعنی زمین بازی صنعت سنگ، خیلی تفاوت دارد شما بروید در فلان اداره و با فلان مسئول مذاکره کنید و یا اینکه آن مسئول را بتوانید به نمایشگاه سنگ بکشانید و بعد از بازدید و یا در حین بازدید مذاکره کنید و امتیاز بگیرید پس ضروری است که برنامه ای داشته باشیم و از تمام کسانی که می خواهیم در بازی بزرگ صنعت سنگ نقشی ایفا کنند برای بازدید از نمایشگاه دعوت کنیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید