۵۰۰ میلیارد ریال فروش در نهمین نمایشگاه سنگ ایران

۵۰۰ میلیارد ریال فروش در نهمین نمایشگاه سنگ ایران

مدیر اجرایی نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات گفت: برپایی این نمایشگاه، 500 میلیارد ریال فروش محصول در غرفه های داخلی و خارجی داشت.

264
0
محمد حلاجیان
محمد حلاجیان

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، محمد حلاجیان مدیر اجرایی نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات گفت: برپایی این نمایشگاه، ۵۰۰ میلیارد ریال فروش محصول در غرفه های داخلی و خارجی داشت.

وی افزود: صنعتگران داخلی و خارجی توانستند در مدت چهار روز برپایی این نمایشگاه بین المللی، با عرضه محصولات این میزان درآمد نصیب خود کنند.

وی بیان کرد:۱۵۰ میلیارد ریال از این فروش و درامد مربوط به تراکنش مالی شرکت های خارجی است و ۳۵۰ میلیارد ریال مربوط به شرکت هایی داخلی است.

وی ادامه داد: حدود نیمی از این تراکنش در بخش سنگ بریده و خام بود که در مقایسه با نمایشگاه بین المللی سنگ در سال گذشته در این شهرستان ۳۵درصد رشد دارد.

وی بیان کرد: بسیاری از سنگ های خام (کوپ) که از استان های مختلف کشور در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده بود به فروش رفت و این بخش سهم عمده ای از فروش و درآمد را به خود اختصاص داد.

حلاجیان گفت: فروش ماشین آلات معدنی در نمایشگاه نهمسنگ ایران نسبت به نمایشگاه سال گذشته ۲۵درصد افزایش داشت و بسیاری از واحدهای فرآوری منطقه محلات و حومه که تصمیم داشتند خط تولید خود را بازسازی کنند، ماشین آلات مورد نیاز را از نمایشگاه نهم خریداری کردند.

وی بیان کرد: متقاضیان ماشین آلات در نمایشگاه نهمسنگ ایران در نیم ور محلات، ۱۰۰ میلیارد ریال دستگاه و تجهیزات تخصصی خریداری کردند.

مدیر اجرایی نمایشگاه سنگ ایران اظهار کرد: حضور وزیر صنعت معدن و تجارت در این نمایشگاه بین المللی باعث دلگرمی فعالان صنعت سنگ منطقه شد و آن ها را مصمم کرد تا دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ را با قوت بیشتری برگزار کنند.

حلاجیان گفت: در همین راستا ساخت دومین سوله نمایشگاه در دستور کار هیات مدیره قرار گرفت.

نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در فضایی به وسعت ۵۵ هزار متر مربع در ۱۰ کیلومتری محور محلات به شهرنیم ور بعد از شهرک صنعتی شهید بابایی از ۲۴ تا ۲۷ شهریور ماه بر پا شده بود.

شهرستان محلات از توابع استان مرکزی قطب تولید سنگ نما،ماهی زینتی و گل و گیاه زینتی است و در فاصله ۱۰۵ کیلومتری اراک قراردارد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید