نمایشگاه استون مارت جایپور هند ۲۰۱۷  

نمایشگاه استون مارت جایپور هند ۲۰۱۷  

498
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، استون مارت، بزرگترین نمایشگاه سنگ هند است که هر دو سال یک بار در شهر جایپور برگزار می شود.  نهمین دوره این نمایشگاه، ازتاریخ ۲ تا ۵ فوریه ۲۰۱۷ مطابق با ۱۴ تا ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد. پیش بینی می شود بیش از ۴۰ هزار نفر از نمایشگاه استون مارت ۲۰۱۷ بازدید کنند.

نمایشگاه از تاریخ ۲ تا ۵ فوریه ۲۰۱۷ میلادی برابر با ۱۴ تا ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ در شهر جایپور، ایالت راجستان برگزار خواهد شد، همچنین از تاریخ ۲ تا ۵ فوریه همزمان با این نمایشگاه، فستیوال معماری نیز در شهر جایپور برگزار میشود.

جهت آشنایی بیشتر، اطلاعات هشتمین دوره نمایشگاه استون مارت در سال ۲۱۰۵ ارائه می شود:

 آمار شرکت کنندگان در سال ۲۰۱۵؛

 •  مساحت کل نمایشگاه؛ ۱۵۱۳۶ متر مربع
 •  تعداد کل شرکت کنندگان؛ ۴۲۳ شرکت
 •  تعداد شرکت کنندگان از سرتاسر دنیا ۱۱۱ شرکت از ۹ کشور دنیا؛ از جمله ایتالیا، ایران، کره، اسپانیا، روسیه، ترکیه، چین و….

 آمار بازدیدکنندگان در سال ۲۰۱۵؛

 *  کل بازدیدکنندگان؛ ۲۵ هزار نفر

 •  بازدیدکنندگان تجاری؛ ۱۵ هزار نفر که ۱۲۰۰ نفر از ۶۱ کشور دنیا از جمله بلژیک، کانادا، چین، انگلیس، فرانسه، فنالند، ایران، روسیه، برزیل، آلمان، اندونزی، ژاپن، کویت، پرتقال، قطر، اسپانیا، سوئیس، آمریکا، امارات متحده، مالزی،مصر، کنیا، تونس و…. از این نمایشگاه بازدید کرده اند.
 • بیش از ۱۰۰۰ نفر از معماران و پیمانکاران و فعالین پروژه های ساختمانی هم از این نمایشگاه بازدید کرده اند.

اهمیت نمایشگاه استون مارت هند:

 • یکی از مهمترین و بزرگترین نمایشگاههای صنعت سنگ در دنیا، نمایشگاه استون مارت در کشور هندوستان میباشد که هر ۲ سال یکبار ، برگزار میشود و در هر دوره پذیرای تعداد زیادی شرکت کننده و بازدیدکننده از کشورهای مختلف است.
 •  برخی از علل اهمیت نمایشگاه استون مارت هند به شرح زیر میباشد: اهمیت هند به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان و صادرکنندگان سنگ در دنیا
 • واردات بالغ بر ۵۰۰ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۵ در زمینه سنگهای مختلف
 •  هند از لحاظ جمعیت دومین کشور (بیش از یک میلیارد و دویست میلیون نفر) و از لحاظ وسعت هفتمین کشور (بیش از سه میلیون و چهارصد هزار کیلومتر مربع مساحت) میباشد.
 •  اقتصاد هند چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا میباشد.
 •  رشد اقتصادی هند در طی چند سال گذشته به طور متوسط حدود ۸ %بوده و این باعث شده است که هند به یک قدرت اقتصادی تبدیل شود.کارشناسان پیش بینی میکنند هند به رشد اقتصادی۱۰% نیز برسد
 •  سرمایه گذاری مستقیم در هند بسیار بالا بوده، بطوریکه از اوریل ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۵ و در طی ۳ ماه ۵۳/۲۵میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی انجام شده است.
 •  بخش ساخت و ساز در هند بسیار فعال بوده و حدود ۳۵ میلیون نفر در این بخش مشغول به کارند.
 •  وجود پروژه های بسیار عظیم میلیارد دلاری در زمینه ساخت و ساز
 •  با توجه به رشد اقتصادی هند در سالهای اخیر و افزایش روز افزون طبقه متوسط، طبق آمارها ۵/۱۱ میلیون خانه باید احداث بشود، طبق داده ها و براوردها در سال ۲۰۲۵ هند سومین بازار بزرگ ساخت و ساز در دنیا میشود.

لذا این فرصت در اختیار فعالان صنعت سنگ ایران قرار دارد تا به معرفی محصولات خود بپردازند. هدف یوستون معرفی پتانسیل های صنعت سنگ ایران است و لذا با نیل به این هدف پس از مذاکره، با اخذ نمایندگی رسمی از نمایشگاه استون مارت هند، وظیفه معرفی این نمایشگاه را برای فعالان صنعت سنگ ایران بر عهده دارد.

معرفی هند:

هند با داشتن ۳/۴۰۲/۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت، هفتمین کشور دنیا و با داشتن بیش از ۱/۲۱۰/۰۰۰/۰۰۰  نفر، دومین کشور دنیا از لحاظ جمعیت میباشد. در هند ۴۱۵ زبان وجود دارد ولی زبان رسمی این کشور هندی و انگلیسی است.  هند دارای معادن زغال سنگ، آهن ،تیتانیوم ، الماس و … بوده و همچنین معادن گرانیت، مرمریت و لایم استون نیز در هند وجود دارد.

 اقتصاد هند، چهارمین اقتصاد بزرگ دنیاست و با رشد اقتصادی متوسط ۸ %در طی چند سال گذشته به یک قدرت اقتصادی تبدیل شده است. در حال حاضر پیشرفت های اقتصادی و علمی هند توجه همگان را جلب کرده و مدتهاست سرمایه گذاریهای عظیم خارجی در این کشور امری عادی به شمار میاید.

کارشناسان پیش بینی میکنند در سالهای آینده هند به رشد اقتصادی ۱۰% نیز برسد. پروژه های عظیم ساخت و ساز در هند رو به گسترش میباشد و طبق برآورد ها هند در سال ۲۰۲۵ سومین بازار بزرگ ساخت و ساز میشود.

برخی پروژه های عظیم ساخت و ساز در هند:

 • پروژه کریدور منطقه صنعتی دهلی- بمبی شامل ۹ شهر صنعتی میشود ، سرمایه گذاری این پروژه ۹۰ میلیارد دلار است.
 •  پروژه فرودگاه بین المللی بمبئی که ۶/۱۱ میلیون متر مربع است
 •  پروژه بین المللی شهر تکنولوژی گجرات هند که متشکل از ۲۰۰ آسمان خراش است و ۲۰ میلیارد دلار براورد هزینه آن است.

هند یکی از بزرگترین بازارها در زمینه سنگ میباشد، میزان واردات در سالهای اخیر افزایش داشته و فرهنگ استفاده از سنگ در ساختمانها و معابد بطور چشمگیری مشهود است. با توجه به رشد اقتصادی سالهای اخیر و توسعه قشر متوسط ،استفاده از سنگ رو به گسترش است.  راجستان و گجرات مراکز عمده تجارت سنگ در هند بوده و نمایشگاه استون مارت نیز هر ۲ سال در جایپور، مرکز ایالت راجستان برگزار میشود.

شرح نمایشگاه استون مارت هند ۲۰۱۷

استون مارت بزرگترین نمایشگاه بین المللی در زمینه صنعت سنگ و ویترینی جامع خواهد بود از سنگ ساختمانی، ماشین آلات وابسته و خدمات مربوط به صنعت سنگ. این رویداد، تمام فعالان سنگ اعم از تولیدکنندگان، صادرکنندگان، وارد کنندگان، مصرف کنندگان، خریداران، ارائه دهندگان خدمات، معماران، ساختمان سازان، توسعه دهندگان املاک و شرکتها را زیر یک چتر گرد هم خواهد آورد.

استون مارت ۲۰۱۷، برای شرکت کنندگان، بستری مناسب ایجاد خواهد کرد تا کالاها، خدمات و برندینگ خود را در قالب ارتباطی تجاری به سرتاسر جهان ارائه کنند . این نمایشگاه توسط « مرکز توسعه سنگ»، و همچنین «فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعت هند» برگزار میشود. این نمایشگاه توسط فرمانداری ایالت راجستان و انستیتوهای مشهور حمایت میشود . اسپانسر اصلی این نمایشگاه ،شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنعتی ایالت راجستان میباشد.

استون مارت در بین نمایشگاه های بین المللی جایگاه مناسبی دارد و شرکت کنندگان بهترین امکانات و خدمات را دریافت میکنند.  با افزایش روز افزون شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان حرفه ای، استون مارت ، سکوی پرش مناسبی برای فعالان صنعت سنگ جهت مذاکرات تجاری و ایجاد شبکه با صنعتگران و مشتریان است.

منبع: یوستون

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

1 × پنج =