نقل و انتقالات پولی بزرگترین مشکل صادرات سنگ

نقل و انتقالات پولی بزرگترین مشکل صادرات سنگ

181
1
حمیدرضا شاهپوری
حمیدرضا شاهپوری

حمیدرضا شاهپوری عضو انجمن صنفی کارفرمایان شهرک صنعتی شهرستان رضوانشهر و مدیرعامل سنگبری ارگ در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: حدودا سه سال است در انجمن صنفی شهرستان رضوانشهر مشغول به فعالیت هستم. سنگبری ارگ از سال ۱۳۸۰ راه اندازی شده و تولید سنگ تراورتن عباس آباد و آبگرم در این واحد تولیدی انجام می شود.

وی در ادامه گفت: عمده ترین فعالیت ما در انجمن، رفع مشکلات کارفرمایان و مدیران کارخانه های سنگبری و ارتباط با مسئولین مربوطه جهت کمک به تولیدکنندگان و تسهیل قوانین می باشد.

عضو انجمن صنفی کارفرمایان شهرک صنعتی شهرستان رضوانشهر افزود: عمده ترین مشکلات صنعت سنگ مربوط به کم بودن هماهنگی بین بخش خصوصی و برخی مسئولان دولتی است. در بسیاری از موارد دستورات و نظرات دستگاه های اجرایی دولت با نظرات بخش خصوصی هماهنگ نیست و در برخی موارد هم مشکلات بخش خصوصی برای بخش دولتی اصلا قابل لمس و قابل درک نیست.

شاهپوری گفت: برای استفاده از کارگران افغانی مشکل داریم و کم بودن نقدینگی نیز از مشکلات عمده ما است. نقل و انتقالات پولی همچنان بزرگترین مشکل صادرات است و در برخی موارد ترخیص کالا به سختی انجام می شود، همچنین بسیاری از دستگاه های فرآوری صنعت سنگ ایران به روز نیستند و باید نوسازی شوند.

وی افزود: یکی از اقدامات مهمی که دولت در زمینه افزایش صادرات می تواند انجام دهد، رایزنی با کشورهای صادراتی هدف، جهت ترخیص آسان تر کالاهای مااست. برخی کشورها جهت ترخیص کالاهای ایرانی مبالغ بالایی را دریافت می کنند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

10 − 4 =