ناصر صحرائی: مشکل اساسی صنعت سنگ عدم نقدینگی است

ناصر صحرائی: مشکل اساسی صنعت سنگ عدم نقدینگی است

نائب رئیس انجمن صنفی سنگبران بروجرد: نمایشگاه های داخلی به نوبه ی خود عالی هستند و امکانات لازم را دارند اما بازدید کننده کمی دارند شاید یکی از دلایل کمبود بازدید کننده عدم تبلیغات صحیح در این زمینه می باشد.

346
0
معدن سنگ
معدن سنگ

ناصر صحرائی نائب رئیس انجمن صنفی سنگبران بروجرد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: مشکل اساسی ما در کار عدم نقدینگی می باشد. فروش سنگ بسیار کاهش یافته  و چک های دریافتی از مشتری نقد نمی شوند در حالی که ما تمامی خریدهایمان را نقدی انجام می دهیم. نیروی انسانی در این بخش بسیار کم شده است و کارگران که از قبل با ما کار می کردند اکنون بعد از چند سال کار به دلیل سختی هایی که در این کار است  تقاضای ۴ درصد مزایا کرده ا ند.

وی تاکید کرد: جهت شرکت در نمایشگاه های خارجی توان لازم را نداریم، اگر دولت حمایتی در این زمینه انجام می داد گامی به سوی پیشرفت محسوب می شد. وقتی در داخل کشور فروش چشمگیری نداریم دیگر انگیزه ای برای شرکت در نمایشگاه های خارج نمی ماند.

صحرائی گفت: نمایشگاه های داخلی به نوبه ی خود عالی هستند و امکانات لازم را دارند اما بازدید کننده آنها کم است شاید یکی از دلایل کمبود بازدید کننده عدم تبلیغات صحیح در این زمینه می باشد. در چند سال اخیر صنعت سنگ و معدن در خارج از کشور پیشرفت بسیار چشمگیری داشته است زیرا آنها مشکلات تحریم ندارند و تنوع ماشین آلات آن ها بسیار زیاد است. تحریم باعث شد تا شرایط برای ما سخت شود و امکانات ما کم شود و همچنین مشکلات نقدینگی شرایط را برای ما سخت تر کرده است.

نائب رئیس انجمن صنفی سنگبران بروجرد ادامه داد: با توجه به اجرای برجام و رفع تحریم ها صحبت هایی جهت همکاری با کشور روسیه انجام داده ایم که این عامل خود بستری جهت انجام صادرات می باشد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سه × 5 =