ناصر زارع: خام فروشی بزرگترین تهدید برای صنعت سنگ ایران است

ناصر زارع: خام فروشی بزرگترین تهدید برای صنعت سنگ ایران است

عضو انجمن صنفی سنگ ساختمانی یزد: متاسفانه صنعت ما در برخی موارد به سمت خام فروشی سوق پیدا کرده و این بزرگترین خطری است که در آینده ای نه چندان دور ایران را تهدید می کند.

253
0
معدن سنگ تزئینی
معدن سنگ تزئینی

ناصر زارع عضو انجمن صنفی سنگ ساختمانی یزد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: مشکلی که امروزه در جامعه اقتصادی بیداد می کند رکود بازار است. بزرگترین مسئله، عدم فروش است که اگر بر طرف شود توان تولید کننده هم بالا می رود.

وی معتقد است که در حال حاضر به دلایل متعدد توان مالی مصرف کننده ها افت پیدا کرده و با مشکل رو به رو شده است.

وی ادامه داد: سودهای کلان وام های بانکی باید کاهش پیدا کند یعنی از حدود ۲۸ در صد سودی که در حال حاضر است به سودی نزدیک به ۳ الی ۴ درصد نزول پیدا کند. اگر بهره های بانکی کاهش پیدا کند توان تولید کننده و مصرف کننده هم بالا می رود.

زارع گفت: متاسفانه صنعت ما در برخی موارد به سمت خام فروشی سوق پیدا کرده و این بزرگترین خطری است که در آینده ای نه چندان دور ایران را تهدید می کند.

وی یاد آور شد: دولت باید شرایطی را فراهم کند که تولید کنندگان با تکنولوژی جدید آشنا شوند و به بهترین شکل از آن استفاده کنند، دولت باید شرایط را بوجود آورد تا تولید کنندگان علاقه ای به خام فروشی نداشته باشند. همچنین باید با دلالانی که بدون پروانه کار می کنند برخورد شود تا هر کسی نتواند بدون مجوز و بدون پرداخت مالیات در این کار وارد شود.

عضو انجمن صنفی سنگ ساختمانی یزد در ادامه گفت: دولت باید شرایطی را به وجود آورد که دلالی زمین از بین برود، در حال حاضر افرادی هستند که زمین خریداری می کنند و کاری هم بر روی آن انجام نمی دهند و بعد یک سال آن را با سود زیاد می فروشند اگر دولت بابت این خرید و فروش ها مالیات بگیرد به طور حتم جلوی دلالی زمین گرفته می شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر اراده ملی برای رشد و توسعه اقتصاد قوی باشد شرایط مطلوب برای صادرات بوجود می آید. ما اگر نتوانیم تکنولوژی های مربوطه را وارد سیستم تولیدی صنعت سنگ کنیم و در مقابل مشتری پاسخگو نباشیم نمی توانیم موفقیت لازم را کسب نماییم.

وی یادآور شد: این شرایط برای حضور در نمایشگاه های مختلف هم صدق می کند یعنی اگر تکنولوژی لازم را فراهم نکنیم حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی هم برای بهبود شرایط تاثیر نخواهد گذاشت و نمی توانیم موفقیتی را در این زمینه کسب کنیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید