اسماعیلی: رونق ساختمان معادن را از رکود خارج می کند

اسماعیلی: رونق ساختمان معادن را از رکود خارج می کند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور: با رونق صنعت ساختمان سازی زمینه فعالیت واحدهای معدنی راکد کشور فراهم می شود.

325
0
نادعلی اسماعیلی
نادعلی اسماعیلی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا؛ نادعلی اسماعیلی رئیس سازمان نظام مهندسی کشور اظهار داشت: رکود اقتصادی کشور در چند سال گذشته باعث تعطیلی شمار زیادی از واحدهای معدنی سطح کشور شده است ولی با این حال امیدواریم در پسا برجام واحدهای های معدنی غیرفعال را به سمت فعالیت مجدد سوق دهد.

وی درباره برنامه های سازمان نظام مهندسی معدن کشور بیان کرد: ساماندهی مسئولان فنی معادن بر مبنای صلاحیت های فنی و امانی در دستور کار جدی این سازمان قرار گرفته است.

اسماعیلی گفت: درچند سال گذشته حق الزحمه مسئولان فنی معادن به نحو مطلوبی پرداخت نشده است از همین رو سعی بر این داریم با نظارت لازم زمینه از سرگیری پرداخت حق الزحمه آنان نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: سازمان نظام مهندسی معدن کشور هم اکنون در رشته های معدن، زمین شناسی، متالوژی استخراجی و نقشه برداری ۳۶ هزار نفر عضو دارد.

اسماعیلی اظهارکرد: از این شمار تاکنون ۹ هزار نفر گواهی تعیین صلاحیت دریافت کردند و براین اساس پروانه اشتغال آنان نیز صادر شده است.

وی گفت: امسال با تفاهم نامه سه جانبه ای که بین سازمان فنی و حرفه ای، سازمان نظام مهندسی معدن کشور و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور منعقد شد کارگران بخش معدنی هشت استان کشور آموزش های مورد نیاز را فراگرفتند.

اسماعیلی یادآور شد: با توجه به کارکرد مناسب این دوره آموزشی تدابیر لازم پیش بینی شده تا زمینه آموزش کارگران معدنی سایر استانهای کشور نیز برای سال آینده محقق شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید