نادر قاضی‌پور: وام کم بهره به بخش معادن داده شود

نادر قاضی‌پور: وام کم بهره به بخش معادن داده شود

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی: باید وام کم بهره به بخش معادن داده شود تا فرآوری خود را قدرتمند کنند و علاوه بر ایجاد اشتغال‌زایی و رفع بیکاری، از خام‌فروشی مواد معدنی در استان نیز جلوگیری شود.

368
0
نادر قاضی‌پور
نادر قاضی‌پور

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در مراسم بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس اظهار داشت: باید بیمه مهندسان معدن پرداخت شود، براساس قانون اساسی  کسی که حتی یک ساعت نیز کار می‌کند باید بیمه شود.

وی گفت: رشته مهندسی در ایران سابقه فراوانی داشته و مشهورترین شهید استان یعنی شهید باکری نیز مهندس بوده است . بحث معدن در اقتصاد ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و ما باید به سمتی برویم که درآمد معدن جایگزین درآمدهای نفتی شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در استان آذربایجان‌غربی معادن مختلف و فراوانی وجود دارد، باید دانشگاه معدن در شهرستان‌هایی همچون تکاب، خوی و پیرانشهر ایجاد شود.

قاضی‌پور بیان کرد: با وام هایی که درصد سود آنها بالا است نمی توان تولید را حمایت کرد، باید وام کم بهره به بخش معادن داده شود تا فرآوری خود را قدرتمند کنند و علاوه بر ایجاد اشتغال‌زایی و رفع بیکاری، از خام‌فروشی مواد معدنی در استان نیز جلوگیری شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید