نادر جنتی: اشکالات قانون ارزش افزوده برطرف شده است

نادر جنتی: اشکالات قانون ارزش افزوده برطرف شده است

معاون پشتیبانی، توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان امور مالیاتی کشور: اشکالات قانون ارزش افزوده مرتفع شده و مراحل نهایی را در دولت می گذراند و برای تصویب به مجلس شورای اسلامی فرستاده می شود.

313
0
نادر جنتی
نادر جنتی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، نادر جنتی معاون پشتیبانی، توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان امور مالیاتی کشور روز شنبه در آئین تودیع و معارفه مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان شرقی در تبریز با اشاره به اینکه این قانون پس از نهایی شدن در مجلس مطرح می شود، گفت: با تصویب این قانون همچنین لایحه صندوق مکانیزه فروش بخش عمده مشکلات مربوط به ارزش افزوده حل می شود .

وی با اشاره به اینکه همه این اقدامات در راستای طرح جامع مالیاتی است، گفت: برای پیاده کردن این طرح نیازمند همکاری سایر دستگاه ها و تمام قوا هستیم.

جنتی با بیان اینکه هیچ کس با مالیات دادن مخالف نیست و درآمدهای مالیاتی در کنار خمس شرعی است ، خاطرنشان کرد: نارضایتی های موجود به خاطر ناعادلانه بودن مالیات است و برای تحقق مالیات عادلانه باید از تشخیص علی الراس نجات یابیم.

وی با اشاره به اینکه ممیز مالیاتی زمانی که مدارک کافی در اختیار ندارد مجبور به تشخیص علی الراس می شود، اظهارکرد: این تشخیص ممکن است نادرست باشد.

جنتی گفت: برای اینکه مالیات بر اساس درامد واقعی افراد گرفته شود، نظام مالیاتی باید خود اظهارنامه تهیه و به مودیان ارسال کند و برای این منظور نیازمند اطلاعات کامل مودیان هستیم.

وی با بیان اینکه در صورت اتصال به تمام بانک های اطلاعاتی افراد و فعالان اقتصادی می توان بر اساس درآمد واقعی مودیان مالیات اخذ کرد، گفت: برای دسترسی به این اطلاعات نیازمند همراهی تمام قوا هستیم.

جنتی گفت: زمانی که اطلاعات همه افراد در سیستم مالیاتی به صورت شفاف وجود داشته باشد، عدالت مالیاتی محقق می شود.

وی با بیان اینکه در افق چشم انداز ۱۴۰۴، قانون برنامه ششم توسعه و قانون یکساله بودجه تکالیفی در مورد افزایش درامدهای مالیاتی مقرر شده است، اظهارکرد: افزایش درامدهای مالیاتی با رضایت مندی مودیان و بدون فشار به بخش تولید از محل شناسایی افرادی که از پرداخت مالیات فرار می کنند در دستور کار است.

جنتی با بیان اینکه راه نجات اقتصاد کشور تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: هزینه های جاری باید از درامدهای مالیاتی تامین شود و نباید دارایی های سرمایه ای را برای هزینه های جاری صرف کرد.

معاون سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اقتصاد ما گرفتار بیماری هلندی است، گفت: قطع وابستگی به منابع طبیعی از جمله نفت با اصلاح نظام درامدی کشور محقق می شود.

جنتی با اشاره به اینکه در سیاست های ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی نسبت به اصلاح نظام درآمدی و قطع وابستگی به نفت تاکید شده است، اظهارکرد: تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی نیازمند مدیریت جهادی و کار و تلاش شبانه روزی است.

وی ادامه داد: با اصلاح نظام مالیاتی درصدد جایگزینی درآمد زوال ناپذیر مالیاتی به جای درآمد زوال پذیر نفتی هستیم .
جنتی با اشاره به اینکه قانون مالیات های مستقیم سال گذشته اصلاح و امسال اجرایی شد، خاطرنشان کرد: در این قانون ، اهرم های تشویقی برای سرمایه گذاری لحاظ شده است به این صورت که صاحبان واحدهای تولیدی در صورت ایجاد اشتغال یا سرمایه گذاری مجدد از معافیت مالیاتی بهره مند می شوند.

وی در پایان با اشاره به آزمونه بودن استان آذربایجان شرقی در اجرای بسیاری از طرح های مالیاتی اظهارکرد: این استان نقش مهمی در تحقق سیاست های مالیاتی کشور ایفا می کند.

در این آئین از خدمات ۱۴ ساله رسول رسولی تقدیر و غلامرضا شریفی به عنوان مدیر کل جدید امور مالیاتی آذربایجان شرقی معرفی شد.شریفی مسئولیت امور مالیاتی استان های زنجان و آذربایجان غربی را در کارنامه دارد .

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید