میکائیل زینال پور: رکود صنعت سنگ چهارساله شد

میکائیل زینال پور: رکود صنعت سنگ چهارساله شد

فعال صنعت سنگ: رکود در بخش صنعت سنگ وارد چهارمین سال خود شده و ما نیز که فروشنده لوازم سنگبری هستیم نیز درگیر این مساله هستیم.

241
0
میکائیل زینال پور
میکائیل زینال پور

میکائیل زینال پور فعال صنعت سنگ که نمایندگی شرکت «مک مل گیس» ترکیه را برعهده دارد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: رکود در بخش صنعت سنگ وارد چهارمین سال خود شده و ما نیز که فروشنده لوازم سنگبری هستیم نیز درگیر این مساله هستیم .

وی افزود: یکی از راههای غلبه بر رکود افزایش صادرات است اما تاکنون این اتفاق برای صنعت سنگ نیافتاده و ما در زمینه صادرات سنگ های فرآوری شده نتوانستیم آن طور که شایسته است عمل کنیم.

وی ادامه داد: در صورتی که قیمت ها در بخش صنعت سنگ پایین بیاید می توانیم امیدوار باشیم که خرید بیشتری در این حوزه اتفاق بیافتد اما این مساله نیز به این راحتی امکان پذیر نیست. گرانی از معدن شروع می شود و کسانی که سنگ خام می فروشند قیمت ها را بالا می برند و کارخانه دار هم با توجه به بالا رفتن هزینه ها مجبور می شوند که قیمت سنگ خود را بالا ببرند.

وی یادآور شد: معدنداران هم دلایل خود را برای بالا بردن قیمت سنگ دارند آنها نیز می گویند که هزینه هایی از قبیل مالیات، حقوق دولتی و دستمزد کارگر افزایش پیدا می کند و آنها نیز مجبورند که قیمت سنگ خود را بالا ببرند.

وی خاطر نشان کرد: در کشورهای دیگر برنامه های بسیار دقیق و منسجمی برای استفاده از باطله های سنگ وجود دارد و حتی تکه سنگ های کوچک تبدیل به کالاهای باارزش می شوند و سود آوری می کنند که این مساله باعث می شود بسیاری از هزینه های معدن پوشش داده شود اما متاسفانه در بسیاری از معادن کشور ما از سنگ های باطله استفاده درست نمی شود و این سنگ ها سالها به حال خود رها می شوند.

وی تاکید کرد: استفاده از سنگ های باطله به کار آفرینی منجر می شود و می تواند علاوه بر ایجاد ارزش افزوده تعداد زیادی از جوانان ما را مشغول به کار کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

ده + بیست =