مهرنوش: روسیه یکی از بازارهای مهم صادراتی ایران است

مهرنوش: روسیه یکی از بازارهای مهم صادراتی ایران است

معاون سازمان توسعه صادرات: هم اکنون ارتباط روسیه با برخی کشورها قطع شده و ما باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

651
0
مینا مهرنوش
مینا مهرنوش

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، مینا مهرنوش معاون سازمان توسعه صادرات امروز در سومین همایش کاربردی تجارت ایران و روسیه که توسط مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل نمایشگاه بین‌المللی ایران برگزار شد، اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت به عنوان متولی اصلی بحث صادرات نگاه ویژه‌ای به کشور روسیه دارد.

وی افزود: روسیه یکی از بازارهای مهم صادراتی ایران است و سازمان توسعه تجارت به دنبال راهکارهای افزایش حجم صادرات به این کشور می باشد. هم اکنون ارتباط روسیه با برخی کشورها قطع شده و ما باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

مهرنوش ادامه داد: در بحث صادرات باید به کیفیت کالاها و محصولات توجه ویژه ای داشته باشیم، اگر به این موضوع توجه نشود بازار این کشور را از دست خواهیم داد.

معاون سازمان توسعه صادرات خاطرنشان کرد: هزینه های حمل‌ونقل باعث شده که قیمت تمام شده کالا در ایران بالا و به دور از قیمت رقابتی باشد که برای این مساله نیز یارانه‌هایی در نظر گرفتیم. از دیگر مواردی که در بحث صادرات باید مورد توجه قرار گیرد مساله بسته بندی کالاها است.

مهرنوش گفت: برای این‌ که بتوانیم برند‌ محصولات ایرانی را در روسیه جا بیندازیم و محصولات خود را بیش از پیش به مشتریان این کشور معرفی کنیم برگزاری نمایشگاه اختصاصی در کشور روسیه را در دستور کار خود قرار داده ایم. همچنین تحقیقات مفصلی درباره بازار این کشور انجام خواهد شد که برای استفاده تجار و صنعتگران ایرانی روی سایت های مختلف قرار خواهد گرفت.

معاون سازمان توسعه صادرات ادامه داد: برای ارائه خدمات مالی و نقل و انتقال پول از بانک‌های مختلف با بانک توسعه صادرات جلساتی داشتیم، در همین راستا اقداماتی هم در زمینه برقراری ارتباط با بانک‌های کشور روسیه انجام شده تا بازرگانان و صنعتگران ما بتوانند به بهترین شکل ممکن مبادلات بانکی خود را انجام دهند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

19 + هشت =