میزان رشد صنعت سنگ های ساختمانی اروپا

میزان رشد صنعت سنگ های ساختمانی اروپا

میزان تجارت سنگ های خام به اروپا معادل 86 میلیون تن بوده که بزرگترین سهم در این بازار را کشور چین با 35.8 به خود اختصاص داده در حالی که سهم ایران از صادرات به کشور های اروپایی معادا 1.1 درصد بوده است که سهم ناچیزی را شامل می شود

384
0
فاطمه سورانی
فاطمه سورانی

خبرگزاری سنگ ایران _ فاطمه سورانی: بازار هدف سنگ اروپا بیشتر در پروژه های ساختمانی تعریف می شود. رشد این بازار از سال ۲۰۱۴ تاکنون  ۶٫۸۰۰ میلیارد یورو بوده است. در سال ۲۰۱۴ رشد بسیار جالبی در زمینه تجارت سنگ های خام و کوپ با  منطقه اروپا شاهد بودیم.

 میزان تجارت سنگ های خام به اروپا معادل ۸۶ میلیون تن بوده که بزرگترین سهم در این بازار را کشور چین با ۳۵٫۸ به خود اختصاص داده در حالی که سهم ایران از صادرات به کشور های اروپایی معادل ۱٫۱ درصد بوده که سهم ناچیزی را شامل می شود. سهم کشور ترکیه معادل ۱۲ درصد برآورد شده که درصد بسیار خوبی برای این کشور به حساب می آید .

رشد کشور ایران بیشتر در زمینه واردات فن آوری های نوین و مدرن از کشور ایتالیا بوده  که این خود نشان دهنده آینده بسیار خوبی در صنعت سنگ ایران و تولید محصولات با کیفیت صادارتی است. به گفته Fabio Felici رئیس شرکت IMM Carrara  بخشی از فعالیت های این شرکت انجام تحقیقات لازم در زمینه صنعت سنگ در جهان است چرا که این صنعت در دنیا شرکت های بسیار زیادی را تحت پوشش خود قرار داده  و یکی از صنایع مهم در دنیا به حساب می آید.

در سطح اروپا حدودا ۱۰ هزار کارمند و ۵۰ هزار شرکت در زمینه صنعت سنگ فعال هستند که ارتباط مستقیمی با شرکت های دنیا دارند از این رو این صنعت توانسته با قدرت بیشتری در دنیا پیشرو باشد. از طرفی کشور چین که خود یکی از بزرگان صنعت سنگ دنیاست به شدت میزان واردات خود را از اروپا کاهش داده  و از طرف دیگر میزان اشتغال زایی در کشور چین در زمینه صنعت سنگ های ساختمانی وتولید و فرآوری افزایش یافته است که این نشان دهنده اوج گرفتن کشور چین در زمینه تولیدات داخلی و میزان صادراتی این کشور است.

بنا بر پیش بینی های صورت گرفته تا ۵ سال آینده چین در زمینه سنگ های ساختمانی پیشتاز خواهد بود وسهم خود را در بازار جهانی در زمینه صادرات با قدرت بیشتری افزایش خواهد داد و از سوی دیگر میزان کیفیت محصولات تولید شده نیز در حد ثابت و مطابق با استاندار های اروپایی تعریف شده باقی خواهند ماند. این کشور با میزان بالای محصولات خود برترین کشور در این صنعت در منطقه اسیا است و رقیب بسیار سرسختی برای ایران و ترکیه و هچنین روسیه محسوب می شود.

تنها کشور های عربی همچون دبی، کویت، عمان و برخی دیگر از کشورها هستند که میزان واردات آن ها از محصولات اروپایی هر ساله در حال افزایش است. صنعت سنگ نیز در این کشور ها بیشتر به شکل وارداتی است. کشور های عربی تولید داخلی ندارند و بهترین گزینه برای کشورهای اروپایی به حساب می آیند. کشور ایتالیا بیشتر در زمینه تولید سنگ های لوکس و فن اوری های نوین فعالیت گسترده ای دارد که کشورهای عربی بیشتر به واردات سنگ های ساختمانی لوکس از این کشورمی پردازند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

16 + شش =