ارسال ۱۰هزار متر سنگ از خراسان جنوبی برای عتبات

ارسال ۱۰هزار متر سنگ از خراسان جنوبی برای عتبات

199
0
موسی جوینده
موسی جوینده

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از مهر، موسی جوینده رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی اظهار کرد: تعهد خراسان جنوبی برای بازسازی عتبات عالیات در سال جاری سه میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه با همت مردم خراسان جنوبی در شش ماه نخست امسال دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از تعهد خود را دریافت کرده ایم، بیان کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی را نشان می دهد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با اشاره به تعهد استان برای ارسال ۱۰۰ هزار متر سنگ گرانیت برای بازسازی عتبات عالیات، عنوان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به ۳۱ تریلی با ۱۰ هزار متر سنگ از معادن خراسان جنوبی به عتبات ارسال شده است.

جوینده از فعالیت ۲۵۰ کارگاه فرش بافی در استان برای کمک به بازسازی عتبات عالیات خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود ۱۳ هزار خانم در استان در این کارگاه ها مشغول به بافت فرش هستند.

بافت ۱۰۰ تخته فرش برای عتبات عالیات

وی ادامه داد: در پنج ماه ابتدای امسال ۱۰۰ تخته فرش به ارزش ۲۵۰ میلیون تومان توسط این بانوان بافته و به عتبات ارسال شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه همچنین به صورت ماهانه نیروی مختصص برای کار در پروژه های در دست ساخت اعزام می شوند، عنوان داشت: هر ماه ۲۵ تا ۳۰ نفر در حرفه های مختلف سنگ کار، گچ کار، معمار، مهندس از استان به عتبات اعزام می شوند.

جوینده با اشاره به اینکه در حال حاضر خراسان جنوبی پروژه مستقلی برای بازسازی عتبات عالیات ندارد، عنوان داشت: در گذشته در حرمین امامین جوادین پروژه هایی از جمله سنگ فرش صحن امامین جوادین، بازسازی و طلاکاری ایوان ها، گنبدها و گلدسته ها پروژه مستقل داشتیم که به اتمام رسیده است

وی ادامه داد: هم اکنون خراسان جنوبی در ساخت پروژه صحن مطهر بی بی فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف و صحن عقیله بنی هاشم در کربلای معلا مشارکت دارد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید