شراکت ایران و ایتالیا در بخش معدن

شراکت ایران و ایتالیا در بخش معدن

رییس هیات عامل ایمیدرو: مکان‌یابی برای اجرای پروژه یاد شده نیز باید در ایران انجام شود. البته بدون شک این اتفاق در کنار دریای عمان و خلیج‌فارس رخ خواهد داد.

188
0
مهدی کرباسیان
مهدی کرباسیان

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از صمت، مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو درباره سفر اخیر نخست وزیر ایتالیا به ایران و همکاری این کشور در بخش معدن و صنایع معدنی ایران اظهار کرد: در سفر نخست‌وزیر ایتالیا به ایران یادداشت تفاهم‌ها و مواردی که در سفر رییس‌جمهوری به رم انجام شده بود پیگیری شد.

وی ادامه داد: در سفر به رم، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) حدود ۵/۶میلیارد یورو تفاهمنامه امضا کرد. با توجه به این موضوع و درپی سفر نخست وزیر ایتالیا به ایران، ایمیدرو سه‌شنبه هفته گذشته، ۳ ملاقات مهم با شرکت‌های معتبر ایتالیایی که پیش‌تر یادداشت تفاهم با آنها امضا کرده بود را در برنامه‌های خود داشت. بدون شک ایجاد شرکت‌های مشترک بین‌المللی می‌تواند در توسعه بخش معدن و اجرای هرچه سریع‌تر پروژه‌های بخش معدن و صنایع معدنی موثر باشد. به همین دلیل در سفر هیات ایرانی به ایتالیا تاسیس چنین شرکتی در دستور کار هر دوطرف قرار گرفت.

کرباسیان ادامه داد: با تاسیس شرکت معدنی و صنایع معدنی ایران- ایتالیا، که تصویب آن در مراحل آخر قرار دارد، تفاهم کرده‌ایم هر چه سریع‌تر با کمک مشاوران بین‌المللی حوزه سنگ‌آهن تا مراحل آخر فولاد را طراحی کنیم. اما مکان‌یابی صحیح برای اجرای یک پروژه از نکات بسیار مهم تلقی می‌شود.

رییس هیات عامل ایمیدرو درباره این موضوع تصریح کرد: مکان‌یابی برای اجرای پروژه یاد شده نیز باید در ایران انجام شود. البته بدون شک این اتفاق در کنار دریای عمان و خلیج‌فارس رخ خواهد داد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

چهارده + چهارده =