مهدی مهرداد: از ورود سنگ چینی به ایران جلوگیری شود

مهدی مهرداد: از ورود سنگ چینی به ایران جلوگیری شود

عضو خانه معدن استان آذربایجان شرقی: کشور های در حال توسعه از سرمایه داران خود در زمینه صادرات حمایت می کنند اما ایران به این شکل نیست و ما از طرف دولت در زمینه صادرات حمایت های بسیار کمی داریم.

249
0
مهدی مهرداد
مهدی مهرداد

مهدی مهرداد عضو خانه معدن استان آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: تداخل قانون های موجود در زمینه منابع طبیعی و معادن مشکلاتی را برای صنعت سنگ و معدنداران به وجود آورده که در برخی موارد این مشکلات باعث تعطیلی معادن می شود. بحث های معادن در شورای عالی معدن باید طوری برنامه ریزی شود که معادن راکد دوباره راه اندازی شوند.

وی در ادامه گفت: اگر بانک ها همکاری کنند و تسهیلات ارزان قیمتی در اختیار صنف ما بگذارند برخی مشکلات اعم از رکود بازار و کمبود نقدینگی در بازار حل می شود. ولی متاسفانه سود های بانکی بسیار بالاست و برای باز پرداخت آن دچار مشکل می شویم.

مهرداد گفت: بزرگترین مشکل صنف سنگ بحث صادرات است که به خوبی انجام نمی شود، در حال حاضر برخی بازارهای جهانی به هم ریخته که این مساله روی صنعت سنگ ایزان هم تاثیر گذاشته است. دولت باید بسترهای لازم برای جلوگیری از ورود سنگ چینی را فراهم کند.

وی یاد آور شد: در رابطه با تعرفه های گمرکی دولت باید همکاری لازم را مبذول نماید. سنگ ایران کوپ نباید به صورت خام صادر شود.

عضو خانه معدن استان آذربایجان شرقی گفت: کشور های در حال توسعه از سرمایه داران خود در زمینه صادرات حمایت می کنند اما ایران به این شکل نیست و ما از طرف دولت در زمینه صادرات حمایت های بسیار کمی داریم.

وی خاطر نشان کرد: شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی تاثیر مهم و بسزائی در بهبود وضعیت سنگ ایران دارد و  موفقیت های بسیار زیادی را برای ما به ارمغان می آورد. متاسفانه معدنداران و کسانی که در صنف سنگ در ایران فعالیت می کنند معمولا توان شرکت در نمایشگاه های خارجی را ندارند.

مهرداد افزود: دولت باید صنف سنگ را در زمینه شرکت در نمایشگاه ها حمایت کند، زیرا شرکت در نمایشگاه های خارجی هزینه بر است و بسیاری از فعالان صنعت سنگ توان پرداخت این هزینه ها را ندارند.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هفده − 5 =