مهدی صدیقی الوندی: گرانیت ایران قوی تر از ترکیه است

مهدی صدیقی الوندی: گرانیت ایران قوی تر از ترکیه است

رئیس هیات مدیره انجمن کارفرمایی سنگبری های تبریز: دولت بخشی از هزینه های شرکت در نمایشگاه های خارجی را در قالب یارانه به شرکت کنندگان پرداخت کند.

413
0
کارخانه سنگ
کارخانه سنگ

مهدی صدیقی الوندی رئیس هیات مدیره انجمن کارفرمایی سنگبری های تبریز در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: برخی از کارخانجات سنگبری تبریز با تجار ترکیه و دیگر کشورهای همسایه همکاری های بسیار خوبی دارند و بحث صادرات سنگ به این کشورهای را انجام می دهند که با توجه به برداشته شدن تحریم ها روند صادرات با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

وی افزود: کشور ترکیه در تولید و فرآوری سنگ تراورتن و مرمریت پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته و در بسیاری از بازارهای دنیا نفوذ کرده است اما در بحث سنگ گرانیت ما بسیار قوی تر از کشور ترکیه هستیم و برخی از کارخانجات ما سنگ گرانیت را به کشور ترکیه صادر می کنند.

فعال با سابقه صنعت سنگ ادامه داد: در حال حاضر بحث هایی درباره صادرات سنگ به روسیه وجود دارد در این مورد باید توجه داشت استانداردها ودرخواست های تجار روسیه برای خرید سنگ بسیار بالا است و فقط برخی از کارخانجات سنگبری ما می توانند این سفارش ها را انجام دهند.

وی با اشاره با تاثیربسیار مثبت حضور در نمایشگاه های خارجی  برای رشد و توسعه صنعت سنگ ادامه داد: هرساله در بازار سنگ اربیل عراق به عنوان بازدید کننده شرکت می کنم همچنین در نمایشگاه استانبول و ازمیر ترکیه هر سال غرفه می گیرم. حضور در نمایشگاه های خارجی بسترهای برقراری ارتباط با تجار و خریداران واقعی سنگ را فراهم می کند.

وی تصریح کرد: شرکت در نمایشگاههای مختلفی که در خارج از کشور برگزاری می شود با تمام فوایدی که دارد بسیار هزینه بر است و برای واحدهای سنگبری اصلا مقرون به صرف نیست و لازم است دولت در این زمینه به فعالان صنعت سنگ کمک کند و بخشی از هزینه های شرکت در نمایشگاه را در قالب یارانه به شرکت کنندگان پرداخت کند.

وی ادامه داد: کشورهای همسایه ایران بازارهای بسیار خوب و مناسبی برای صنعت سنگ ایران هستند. کشور افغانستان با تمامی مشکلاتی که دارد کشوری در حال توسعه است و با توجه به ساخت و سازهایی که در این کشور می شود می تواند یکی از بازارهای هدف سنگ ایران باشد . بازارعراق بسیار خوب بود اما به دلیل مشکلات سیاسی پیش آمده کمی افت کرد و امیدواریم که هر چه زودتر مشکلات این کشور بر طرف شود.

رئیس هیات مدیره انجمن کارفرمایی سنگبری های تبریز خاطر نشان کرد: همکاران ما در مشهد ارتباط بسیار خوبی با بازار ترکمنستان برقرار کرده و صادرات سنگ به این کشور را انجام می دهند. به دلیل هم مرز بودن کشور ترکمنستان با کشور ایران و نزدیک بودن فاصله مشهد تا این کشور خرید سنگ از ایران برای ترکمنستان مقرون به صرفه است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

یک × دو =